Facebook Pixel

Які плюси у працевлаштуванні ВПО: чому це вигідно

Значна кількість українців змушено покинули свої домівки через війну. Вони почали шукати нові міста для життя, а отже і нову роботу, аби отримувати стабільний дохід. Роботодавці зазначають, що у працевлаштуванні таких людей є негативні та позитивні сторони.

Про це пише work.ua.

Які плюси у працевлаштуванні ВПО

Керівниця відділу по роботі з персоналом мережі магазинів компанії Varus Олена Семидоцька запевняє, що ВПО, які шукають роботу, багато. Це означає, що є з кого вибирати. Якщо розглядати переселенців для найму, не буде дефіциту кадрів.

На ринку є велика кількість людей з компетентностями, які потрібні вашій компанії.

Quote«Приємним бонусом для компанії є і те, що держава компенсує частину витрат. Якщо ви правильно зареєструєте, то отримаєте покриття частини коштів. Найм персоналу — це дорога операція, яка містить оцінку персоналу, кадровий документообіг та витрати компанії на підготовку нового співробітника. Однак, зараз можна швидко знайти достатню кількість персоналу будь-якої категорії. Багато переселенців потребують заробітку, і ви можете знайти тих, хто потрібен вашій компанії, починаючи від вантажників і закінчуючи керівниками магазинів», – говорить експертка.

Які мінуси у працевлаштуванні ВПО

Головна проблема в тому, що переселенці швидко від’їжджають. Однак іноді є люди, яким сподобалися компанія та місто, а отже вони точно залишаться з вами.

Quote«Також, якщо у переселеної особи велика сім’я, наприклад, троє дітей, то їй може не хотітися працювати, оскільки держава надає соціальні виплати, і немає потреби ходити на роботу», – запевняє Олена Семидоцька.

Ще одним мінусом є більш прискіпливий відбір людей, оскільки не всі розділяють цінності та місії компанії.

На що мають право переселенці

  • Просити місцеві органи влади допомогти у пошуку та возз’єднанні членів сімей, які втратили зв’язок через внутрішнє переміщення.
  • Запитувати інформацію про долю і місцеперебування зниклих членів сім’ї та близьких родичів.
  • Вимагати безпечних умов для життя та здоров’я, створення належних умов для постійного чи тимчасового проживання.
  • Дізнаватися інформацію про те, чи залишилася загроза в регіоні, який ВПО вимушені були покинути, яка там ситуація з інфраструктурою, екологією тощо.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉