Facebook Pixel

Постачання зенітних установок Gepard в Україну зупинилися через Швейцарію — Welt

Постачання важкого озброєння з Німеччини в Україну зупинилося через Швейцарію, яка відмовляється експортувати зброю в зони бойових дій.

Саме у Швейцарії виробляються боєприпаси для самохідних зенітних установок Gepard, повідомляє Die Welt.

«Оригінальні снаряди для спарених 35-мм гармат виготовляє швейцарська компанія Oerlikon, що входить до складу німецької групи Rheinmetall. Проблема: Швейцарія відмовляється експортувати зброю до зон бойових дій», — пише видання.

Представник Міністерства оборони ФРН заявив, що зараз вони докладають зусиль для закупівлі відповідних боєприпасів на світовому ринку. За українською інформацією, до запланованих до постачання 30 танків є лише 23 тис. зарядів. Цього вистачає приблизно на пів години роботи.

Німеччина анонсувала передавання СЗУ Gepard в Україну 26 квітня. Джерело назвало вибір саме цієї зброї несподіваним, адже снарядів до неї не було ще з кінця лютого.

Яку зброю Германія передасть Україні

Згідно з українською інформацією, постачання танків Leopard 1 ще не схвалено, але переговори про це ведуться. У середині квітня Rheinmetall подала заявку до федерального уряду на постачання Києву 88 танків Leopard 1 Type 1A5.

На початку квітня Україна отримала пропозицію від KMW на постачання 100 гаубиць PzH 2000. За повідомленнями українських урядових кіл, ця заявка на експорт ще не схвалена Федеральною радою безпеки. Міністерка оборони Ламбрехт хоче поставити до Києва сім гаубиць зі складів бундесверу. Але канцлер Шольц зараз гальмує цей процес.

За словами очільниці Міноборони ФРН Крістіни Ламбрехт, відповідних домовленостей уже досягнуто. Зараз системи перебувають на ремонті. Найближчим часом розпочнеться навчання українських військових поводження з технікою.

21 квітня Федеральна рада безпеки також отримала офіційний запит від виробника озброєнь Rheinmetall дозволити експорт 100 БМП Marder до України. Орган, яким керує канцлер Шольц, має схвалювати весь експорт німецької зброї. Marder було виставлено на продаж у Києві за 153 млн євро разом з 1,5 млн набоїв і навчанням українських солдатів.

Яке озброєння Україна хоче отримати з Німеччини

Тим часом Україна оновила свої потреби в зброї. 1 травня міністр оборони України Олексій Резніков надіслав у листі на адресу Ламбрехт новий список необхідного озброєння.

За даними Welt, Києву потрібні танки Leopard 2, протикорабельні ракети типу AGM/RGM/UGM-84 «Гарпун» і САУ. Загалом 2 тис. одиниць зброї. Також до нового списку ввійшли реактивні системи залпового вогню M270, безпілотники та бронетехніка.

У листі український міністр також вказав на потребу в бойових танках Leopard 1 і бойових машинах піхоти типу Marder, що зберігається.

Подякувати 🎉