Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна може відмовитися від наміру вступити в НАТО, щоб уникнути війни з РФ — посол

Посол України в Британії Вадим Пристайко припустив, що Київ може відмовитися від наміру стати членом НАТО. Фото: twitter.com / VPrystaiko

Посол України в Британії Вадим Пристайко припустив, що Київ може відмовитися від наміру стати членом НАТО. Фото: twitter.com / VPrystaiko

Посол України у Великобританії Вадим Пристайко допустив, що українська сторона може проявити «гнучкість» та відмовитися від наміру стати членом Північноатлантичного альянсу задля уникнення нового вторгнення РФ на свою територію. Про це дипломат розповів в інтерв’ю BBC, передає Reuters.

Quote«Ми можемо (змінити позицію щодо членства і НАТО — The Page), особливо в ситуації подібних загроз, шантажу та примусу до цього», — повідомив посол.

На повторне запитання щодо можливості відмови від плану стати членом НАТО попри те, що це вписано в Конституцію, Пристайко повторив, що Україна може це зробити.

Quote«Так, ви праві, це те, що записано в нашій Конституції. Я зараз частково йду проти головного документа, що ми маємо… Якщо нам доведеться пройти через якісь серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити. Безперечно», — додав посол.

Спікер Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко в коментарі «Радіо Свобода» уточнив, що слова Пристайка «вирвані з контексту».

Quote«Безумовно, заради миру і збереження життів наших громадян Україна готова йти на будь-які формати діалогів із країнами та міжнародними організаціями. Водночас посол Пристайко слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена в Конституції України, але Україна наразі не член НАТО чи іншого безпекового альянсу. Тож основним для нашої країни стає питання гарантій безпеки», — зазначив Ніколенко.

Спікер додав, що найкращим варіантом стало б невідкладне прийняття України в члени альянсу. Він наголосив також, що «жодне рішення не може бути ухвалене всупереч Конституції».

Контекст. Нині Україна не член НАТО, однак у 2008 році країні пообіцяли надати можливість приєднатися до блоку. У 2019 році в українській Конституції був закріплений стратегічний курс держави на членство в Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі. Кремль вважає, що все тісніші зв’язки військового блоку та України несуть Росії загрозу.

Протягом останніх кількох місяців РФ стягнула до українського кордону понад 100 тис. солдат і продовжує нарощувати їх кількість. Американська влада та керівництво НАТО не відкидають, що новий напад Росії на Україну може відбутися будь-якої миті, у Москві всі ці заяви спростовують. Російська сторона запевняє, що проводить навчання, однак вимагає від альянсу письмових гарантій щодо подальшого нерозширення на схід. Держави — члени НАТО офіційно відхилили вимоги Кремля.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини