Facebook Pixel

Посадовці «Укрзалізниці» отримали підозру в розкраданні майже 12 млн грн

НАБУ і САП оголосили про підозру посадовцям «Укрзалізниці» у розкраданні 11,8 млн грн. Вони продавали вугілля за завищеною вартістю, інформує пресслужба Національного антикорупційного бюро України.

Серед підозрюваних – контролер приватної компанії (організатор схеми). Інші три фігуранти – заступник керівника філії АТ «Укрзалізниця», керівнику' відділу матеріально-технічного забезпечення та керівник приватної компанії.

Їм оголосили підозри в жовтні 2021 року. Їхні дії правоохоронці кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Quote«У 2018 році одна з філій АТ «Укрзалізниця» провела публічні торги із закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів. За даними слідства встановлено, що підозрюваний керівник філії, будучи головою тендерного комітету, спільно з керівником відділу-ініціатора закупівлі діяли на користь «обраного» постачальника, не допустивши інші компанії до аукціону. Ця компанія і стала переможцем торгів, поставивши вугілля за завищеними на 11,8 млн грн цінами», — йдеться в повідомленні.

Еспертиза встановила, що ринкова вартість 1 тонни вугілля станом на дату укладання договорів становила 3770 грн, а АТ «Укразалізниця» у договорах прописувала ціну 4563 грн. Внутрішня службова перевірка акціонерного товариства підтвердила порушення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉