ДПС пообіцяла блокувати менше податкових накладних: що пропонує

ДПС пообіцяла блокувати менше податкових накладних: що пропонує

Державна податкова служба пообіцяла менше блокувати податкових накладних, спростити процедуру реєстрації, підвищити ефективність автоматизованого моніторингу, мінімізувати адміністративний тиск. Для цього вона розробила 6 ключових змін.

Про це голова ДПС Руслан Кравченко повідомив на своїй фейсбук-сторінці у понеділок, 3 березня.

Що відомо про удосконалення роботи системи СМКОР

«Удосконалюємо роботу системи СМКОР. Йдеться про зменшення кількості блокування податкових накладних, спрощення процедури реєстрації, підвищення ефективності автоматизованого моніторингу, мінімізацію адміністративного тиску. Шість ключових змін», — написав Кравченко.

Податкова прогнозує, що вони скоротять кількість заблокованих накладних. Також легше буде працювати тим, хто працює прозоро.

ДПС пообіцяла блокувати менше податкових накладних. Фото: depositphotos

Ліміти для безумовної реєстрації накладних

Податкова збільшить ліміти для безумовної реєстрації накладних. Зокрема, вона передбачає, що граничний обсяг постачання зросте до 1 млн грн, а на одного контрагента – до 100 тис. грн.

Також ДПС змінить умову в частині кількості платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5). Операції з невеликими сумами (до 10 тис. грн) будуть реєструватися без затримок, цей ліміт нині становить 5 тис. грн. Ліміт загального обсягу таких операцій у березні збільшать до 3 млн грн (наразі 500 тис. грн).

Перевірки податкових накладних

ДПС планує спростити перевірки податкових накладних для підприємців, які працюють у зонах із потенційною загрозою бойових дій, але де наразі немає активних боїв.

Також планується швидша обробка накладних з експортними операціями, якщо їхні коди збігаються з кодами в таблиці даних платника податків і він не вважається ризиковим.

Менше бюрократії після виключення платників з переліку ризикових

Податкова обіцяє менше бюрократії після виключення платників з переліку ризикових. Зокрема, накладні підлягатимуть автоматичній реєстрації, якщо компанія має позитивну податкову історію та виконуються інші визначені умови.

Удосконалення механізму автоматичного врахування таблиць даних платника

ДПС планує удосконалити механізм автоматичного врахування таблиць даних платника – знизити потреби подавати документи для врахування таблиці.

Зміни окремих показників позитивної податкової історії

Державна податкова служб також готує зміни окремих показників позитивної податкової історії. Ліміти обсягу операцій буде збільшено з 1 млн грн до 3 млн грн, на одного контрагента зі 100 до 500 тисяч.

Крім того, змінять умову в частині кількості платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5).

Подання розрахунків коригування податкових зобов’язань

ДПС планує змінити критерій ризиковості операцій щодо розрахунків коригування податкових зобов’язань при поверненні товару від неплатника ПДВ.

Зокрема, не вважатиметься ризиком подання протягом 90 днів (наразі становить 30). Податкова прогнозує, що це зменшить ймовірність блокування розрахунку коригування при поверненні товару від неплатника.

Наразі всі ці пропозиції ДПС передала до Міністерства фінансів.

Нагадаємо, 13 лютого 2025 року в Харкові відкрили першу підземну секцію надання адміністративних послуг Центру обслуговування платників податків. Це спільна ініціатива Державної податкової служби та міської влади Харкова.

Читати на The Page