Влада так званої Придністровської Молдавської республіки заявила в суботу, що заходи з енергозбереження дозволили послабити обмеження, викликані припиненням поставок російського газу, а тривалість віялових відключень електроенергії буде ще більше скорочена. Про це повідомляє Reuters.
Проросійські лідери Придністров'я заявили через офіційний Telegram-канал регіону, що щоденні віялові відключення будуть скорочені до трьох годин у неділю з восьми годин на початку тижня, хоча в неділю вони заявили, що з понеділка час відключення буде збільшено до п'яти годин.
Уряд Молдови відновив критику на адресу росії, заявивши, що вона спричинила енергетичну кризу і тепер хоче зобразити себе як державу, яка прийшла на допомогу сепаратистському регіону.

Багато заводів перейшли на нічні зміни, коли електромережа зазнає меншого навантаження, але влада повідомила, що один завод, виробник цементу в місті Рибниця, закрився.
У місті також закрився металургійний завод, що має критичне значення для регіону.
Російський газ, що постачався до сепаратистського регіону, живив теплову електростанцію, яка забезпечувала електроенергією Придністров'я.
Даніель Вода, прессекретар уряду Молдови, заявив, що припущення про те, що росія може поступитися і врешті-решт відправити газ до Придністров'я, не змінює відповідальності москви за енергетичну кризу.
«Кожного разу, коли росія хоче продемонструвати свою силу, вона перекриває життєво важливі ресурси і перетворює людей на заручників. Це експеримент на людях, який показує, що москва не турбується про комфорт і безпеку мешканців. ... Ніхто не заслуговує на те, щоб жити в страху і холоді», — сказав Вода в інтерв'ю виданню Nokta.
Уряд Молдови звинуватив росію у штучному створенні енергетичної кризи з метою дестабілізації країни напередодні парламентських виборів цього літа. Він запропонував допомогу Придністров'ю у вирішенні проблеми нестачі електроенергії, але лідери сепаратистського регіону заперечують, що отримували будь-які офіційні пропозиції.
Президентка Молдови Майя Санду заявила, що «Газпром» може постачати газ до Придністров'я альтернативним маршрутом — газопроводом «Турецький потік» через Туреччину, Болгарію і Румунію.