Facebook Pixel

Південна Європа почала отримувати газ за «Турецьким потоком»

Болгарія, Північна Македонія і Греція почали отримувати газ з Росії по газопроводу «Турецький потік» через нову точку входу «Странджа 2». Про це болгарському радіо «БНР Новини» розповів виконавчий директор «Булгартрансгаза» Володимир Малинов.

За його словами, перевагами цього проекту є безпека і економічна доцільність, що вплине на кінцеві ціни для споживача. Зміна пункту доставки також економить транспортні витрати.

Малинов уточнив, що в результаті зміни точки входу газу з Румунії на Туреччину, Софія скоротить транзитні витрати на $40 млн на рік, а газ подешевшає на 5%.

«Турецький потік» — новий експортний газопровід з Росії до Туреччини через Чорне море. Перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга – для постачання країн Південної та Південно-Східної Європи.

Протяжність трубопроводу становить понад 930 км Потужність першої і другої ниток складає 15,8 млрд куб. м кожна.

15615410585d1339c2b356c970339898.png

Контекст

Росія почала будівництво «Турецького потоку» після того, як у 2014 році Європейський парламент рекомендував відмовитися від будівництва газопроводу «Південний потік». За проектом, той повинен був дозволити транспортувати 63 млрд кубометрів газу на рік з Росії до Болгарії.

На початку грудня Трансанатолійський газопровід (TANAP) підключили до Трансадріатичного трубопровода (ТАР) на турецько-грецькому кордоні. По цьому газопроводу газ з Азербайджану буде транспортуватися через Туреччину від кордону з Грузією в країни Південної Європи (Греція, Албанія, Італія). Початкова пропускна здатність TANAP складе 16 млрд кубометрів газу на рік. З них 6 млрд кубометрів газу будуть залишатися в Туреччині, а 10 млрд — транспортуватися до Європи.

Подякувати 🎉