Іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) наказав своїм членам припинити користуватися засобами зв'язку після того, як минулого тижня тисячі пейджерів і рацій, що використовували союзники «Хезболли» в Лівані, вибухнули. Про це повідомляє Reuters.
Один з представників служби безпеки повідомив, що КВІР розпочав масову перевірку всіх пристроїв, а не тільки засобів зв'язку. Він зазначив, що більшість пристроїв були саморобними або імпортованими з Китаю і росії.
Іран стурбований можливим проникненням ізраїльських агентів, зокрема іранців, які працюють на Ізраїль. Вже розпочато розслідування, яке стосується середніх і високопоставлених членів КВІР, зазначив чиновник, який побажав залишитися анонімним через делікатність ситуації.
«Це включає перевірку їхніх банківських рахунків як в Ірані, так і за кордоном, а також історію їхніх подорожей і подорожей їхніх сімей», — сказав він.
У вівторок під час координованої атаки вибухнули пейджери на базах «Хезболли», а наступного дня детонували сотні їхніх рацій. В результаті загинули 39 осіб і понад 3000 отримали поранення.
Ліван та «Хезболла» звинуватили в атаці Ізраїль, однак останній не підтвердив і не спростував свою причетність.
Представник служби безпеки відмовився надавати деталі щодо того, як саме 190-тисячна армія КВІР організовує свій зв'язок, зазначивши лише, що зараз використовують наскрізне шифрування.
В іранському керівництві зростає занепокоєння, і КВІР звернувся до «Хезболли» за технічною консультацією. Кілька зразків вибухових пристроїв вже відправлено до Тегерана для вивчення.
Ще один іранський чиновник підкреслив, що найбільшу увагу приділяють захисту ядерних та ракетних об'єктів, особливо тих, що знаходяться під землею. Він додав, що з минулого року заходи безпеки на цих об'єктах значно посилилися.
«Ніколи, ніколи не було таких жорстких заходів безпеки і надзвичайних заходів, як зараз», — сказав він.
За словами іранського джерела, військові використовують широкий спектр зашифрованих засобів зв'язку, розроблених як всередині країни, так і за допомогою іноземних постачальників. Іран перестав використовувати пейджери більше двох десятиліть тому, і тепер Тегеран розробляє власні радіопередавачі на базі місцевої оборонної промисловості, щоб уникнути залежності від імпорту, особливо на тлі санкцій через ядерну програму.