Верховна Рада 9-го скликання офіційно розпочала роботу 29 серпня. Сьогодні будуть прийняті ключові рішення. Зокрема, у першій половині дня народні депутати складуть присягу, а у другій половинімає відбутись голосування за законопроєкт про скасування депутатської недоторканності. Також депутати повинні сьогодні призначити нового прем'єр-міністра, міністра оборони, міністра закордонних справ і в цілому звільнити старий та сформувати новий уряд. веде текстову трансляцію засідання.
2:13 — У Верховній Раді завершилась перша сесія 9-го скликання.

00:30 — Верховна Рада попередньо (в першому читанні) схвалила проект закону про позбавлення народних депутатів недоторканності. «За» проголосували 363 нардепа.
23:45 — Рада перейшла до обговорення законопроекту про скасування депутатської недоторканності.
23:36 — Руслана Рябошапку призначили на посаду Генерального прокурора України. За це проголосували 312 народних депутатів.
23:05 — Юрія Луценка звільнили з посади Генпрокурора України. «За» проголосували 317 депутатів, проти — нуль.
23:00 — виступає Юрій Луценко. Він сказав, що за 3,5 роки Генпрокуратура винесла 3 тис вироків за корупцію, но відміну він Національного антикорупційного бюро, який за цей час не винесло жодного. Також Луценко додав, зробив все, що міг. І йде з почуттям гордості за Україну.
21:25 — Рада знову пішла на перерву для того, щоб новостворені комітети, зокрема з правоохоронної діяльності, змогли провести перше засідання і узгодити необхідні зміни для призначення Руслана Рябошапки главою Генеральної прокуратури.
21:20 - депутати з боєм прийняли рішення щодо парламентських комітетів — затвердили кількісний склад, а також призначили керівництво. За відповідний законопроект №1077 проголосували 299 народних депутатів.
20:58 - Через півгодини обговорення кандидатур, Рада схвалила призначення нового складу Кабміну: 281 депутатів проголосували «за», а «проти» — 26.
20:35 — Після 45-хвилинної перерви «з технічних причин» Рада відновила засідання. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук вніс в парлаент офіційні подання на призначення членів нового Кабінету міністрів — всього 15 міністрів, в тому числі двоє «старих».
19:35 - Іван Баканов став повноцінним головою Служби безпеки України. Його призначення за поданням Володимира Зеленського підтримали 319 депутатів. Виступаючи з трибуни, Баканов наголосив на необхідності ухвалити новий закон про СБУ, який «усуне деструктивну конкуренцію між правоохоронними органами». А також заявив про те, що «є сенс об'єднати правоохоронну і спеціальну функцію» СБУ.
19:14 — На посаду міністра закордонних справ депутати погодилися призначити Вадима Пристайка. У своєму виступі він пообіцяв дотримуватися принципів української дипломатії Геннадія Удовенка.
18:42 — Міністром оборони призначили Андрія Завгороднюка. «За» проголосували 314 народних депутатів.
18:15 — Після 30 хвилин Андрій Завгороднюк з'явився. Він виступає в Раді і представляє свою програму розвитку збройних сил.
17:40 — Міністром оборони пропонують обрати Андрія Завгороднюка. Його запросили виступити в залі, але він відсутній. Тому в Раді оголосили перерву до 18:00.
17:43 — прем'єрміністром України обрали Олексія Гончарука. За його кандидатуру проголосували 290 народних депутатів, проти були 27 , утрималися — 35.
17:30 — Юрій Бойко відмовився підтримати Олексія Гончарука на посаду прем'єра, оскільки той не зміг розповісти свій план по досягненню миру. «Я глибоко розчарований», — сказав лідер «ОПЗЖ» . Святослав Вакарчук також відмовився голосувати за Гончарука.
17:10 — У Раді приступили до формування Кабміну
16:55 — виступ президента України Володимира Зеленського. Він закликав усіх «більше голосувати і менше писати смсок». «Працюйте — швидше буде фуршет», — додав Зеленський.
16:53 — Олена Кондратюк стала заступником голови Верховної Ради України. «За» проголосували 318 депутатів.
16:16 — Першим заступником спікера Ради обрали Руслана Стефанчука. «За» проголосували 330 депутатів при мінімально необхідних 226.
15:44 — Кандидатом на першого заступника спікера ВР вибрали Руслана Стефанчук.
15:32 — Депутати обрали голову парламенту. Ним прогнозовано став Дмитро Разумков. 382 депутати проголосували «за» і 26 — «проти». Тимчасова президія припинила свої повноваження. Депутати перейшли до призначення постійного правління Верховної Ради.
14:51 — Парламентарії почали вибирати главу Верховної Ради. Кандидат тільки один — Дмитро Разумков. Депутати перейшли до обговорення претендента. Разумков почав свою промову. А пізніше перейшов до відповідей на запитання депутатів.
14:49 — Депутати обрали Лічильну комісію.
14:34 — Парламент розпочав засідання після перерви. Слово взяв ексглава Верховної Ради Андрій Парубій.
13:43 — Дмитро Разумков оголосив перерву у зв'язку з переобладнанням системи «Рада».
13:40 — У Верховній Раді сформовано п'ять депутатських фракцій. Їх назви співпадають з назвами політичних партій — «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос». Також сформована депутатська група «За майбутнє» у складі 23 парламентарів.
13:29 — До трибуни вийшов прем'єр-міністр Володимир Гройсман для складення повноважень Кабміну. Уряд продовжить виконувати свої повноваження до формування нового Кабміну.

13:27 — Депутати ухвалили порядок денний.
13:26 — Депутати погодилися працювати сьогодні після 18:00. 13 депутатів не погодилися з цією пропозицією, а 40 — не голосували.
13:24 — Депутати призначили тимчасову президію.
13:19 — Юлій Іоффе відкрив перше засідання Верховної Ради 9-го скликання. Заграв гімн України.
13:16 — Дмитро Разумков з президії закликав депутатів зайняти місця і почати реєстрацію картками. У залі зареєструвалися 405 народних депутатів.
13:09 — У парламенті заграв оркестр, закликаючи депутатів до початку роботи.
13.00 — Депутати неспішно збираються в сесійному залі.
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови №1005 «Про звільнення з посад членів Кабміна», повідомляє сайт парламенту. Документ подали нардеп від «Слуги народу» Дмитро Разумков та нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк.
Тим часом депутат від фракції «Слуга народу» та представник президента в Кабміні Андрій Герус повідомляє про, можливе, під час засідання голосування за закон про імпічмент, а Руслан Рябошапка, який може очолити Генпрокуратуру, прогнозує, що сьогодні парламент прийме рішення щодо реформування ГПУ, пише «Інтерфакс-Україна».
Новим віце-прем'єром може стати чинний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передбачає нардеп від президентської фракції Олександр Корнієнко, зазначає агентство.
За словами претендента на посаду глави фракції «Слуги народу» Давида Арахамії, Оксана Маркарова залишиться міністром фінансів в новому Кабміні.
Як повідомляє кореспондент , о 12:20 відбудеться засідання фракції «Слуги народу» щодо кадрових призначень до Кабміну.
Майже об 11:00 народний депутат від «Слуги народу» Роман Грищук своєму Twitter поділився календарним планом проведення другої сесії Верховної Ради (вересень 2019 — січень 2020 року):

Фото: twitter/Роман Грищук
10:19 — Новообрані депутати Верховна Рада 9-го скликання склали присягу народного депутата. Після цього Андрій Парубій повідомив, що перше пленарне засідання парламенту розпочнеться о 13:00. Тим часом нардепи підписують присягу та отримують депутатські значки.
10:10 — голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив перше урочисте засідання парламенту 9-го скликання. Наразі він оголошує усіх присутніх на засіданні.
Станом на 10:00 перше урочисте засідання ще не розпочалося. Тим часом кореспондент у кулуарах Верховної Ради дізнався, що партія «Слуга народу» пропонує обрати новим прем'єр-міністром Олексія Гончарука. Про це у коментарі
повідомив представник президента в парламенті Руслан Стефанчук. Кандидатура Гончарука вже внесена для включення на голосування.
З-поміж інших кандидатів на посади в новому Кабінеті міністрів — Ірина Венедиктова зі списку «Слуги народу» в якості міністра юстиції, а також Тимофій Милованов як міністр економіки і Оксана Маркарова, яка залишиться міністром фінансів. Крім того, пропонується знову призначити главою Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова. За словами джерел в «Слузі народу», через це може бути розкол у фракції: «частина людей проти» його кандидатури.
Главою Генеральної прокуратури пропонується призначити Руслана Рябошапку.