Facebook Pixel

Пашинян знову стане прем'єр-міністром Вірменії

Нікол Пашинян. Фото: скріншот відео телеканалу «РБК»

Нікол Пашинян. Фото: скріншот відео телеканалу «РБК»

Партія в.о. прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна «Цивільний договір» перемогла на дострокових виборах до парламенту після підрахунку голосів з усіх 2008 виборчих дільниць.

Вибори відбулися 20 червня, проголосували 49,4% виборців.

За даними ЦВК Вірменії, партія Пашиняна набрала 53,92%, блок експрезидента Вірменії Роберта Кочаряна «Вірменія» — 21,04%.

Telegram Logo

Національні збори (парламент) Вірменії обирається строком на п'ять років. Вони складатимуся мінімум з 101 депутата, в попередньому парламенті було 132 депутата.

Мандати розподіляє ЦВК.

Згідно з Виборчим кодексом, якщо будь-яка політична сила набирає більшість голосів, то кількість мандатів інших політичних сил не повинна бути менше 1/3 від числа мандатів переможця.

Право формувати уряд і висувати кандидата на пост прем'єра належить парламентській більшості.

Президент негайно призначає прем'єр-міністром кандидата, обраного Національними зборами. Після призначення прем'єра в 15-денний термін формується уряд.

Нагадаємо, що ці вибори пройшли після програної війни в Нагірному Карабасі, у чому багато громодян звинувачували особисто Пашиняна.

Поширена думка, що Пашинян користується симпатіями Заходу, а Кочарян — Росії. Але Росія явно не втручалася у вибори. У Москві розуміють, що Вірменія сильно залежить від Росії, і будь-який глава уряду буде змушений «дружити» з Кремлем.

Додатково. Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян 25 квітня подав у відставку. Він пішов на цей крок, щоб в країні були проведені дострокові парламентські вибори. «Тільки народ шляхом чесного і справедливого голосування вирішить майбутнє країни», — сказав Пашинян в своєму телезверненні.

Коментарі

Всі новини