Facebook Pixel

Польська Orlen планує побудувати нафтопровід Одеса — Гданськ

Польська енергетична група Orlen планує відновити будівництво проєкту нафтопроводу Одеса — Броди — Плоцьк — Гданськ. Він з'єднає порти Одеси та Гданська.

Про це пише ЦТС.

Каспійська нафта почала надходити через Україну до Західної Європи у 2002 році, коли Україна стала експлуатувати трубопровід від нафтового терміналу «Південний» поблизу Одеси до міста Броди на заході країни. Потім Європейський Союз підтримав його розширення до Плоцька в центральній Польщі, а пізніше — до Гданська як стратегічного проєкту європейської безпеки.

У 2004 році Польща та Україна створили спільне підприємство для реалізації цього проєкту. З іншого боку, рф, що прагнула зробити Європу залежною від сировини своєї країни, вжила заходів, щоб не допустити успіху проєкту нафтопроводу Україна — Польща.

За кілька років проєкт був відновлений тодішнім президентом Польщі Лехом Качинським, який заручився підтримкою своїх колег з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Литви та України. Однак після його загибелі в авіакатастрофі в Росії у квітні 2010 року Кабінет тодішнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска вирішив відновити відносини з росією. План побудови газопроводу з України до Польщі почали відхиляти, а деякі міністри ставили під сумнів його рентабельність.

Проєкт був остаточно припинений тодішнім польським урядом наприкінці 2013 року.

Після того як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому минулого року, Польща почала розглядати можливість відновлення плану будівництва нафтопроводу між Україною та Польщею.

За неофіційною інформацією, реалізація цього проєкту зараз є одним із пріоритетів компанії Orlen, яку очолює Даніель Обайтек. Однак через війну, що триває, усі плани не оприлюднюються.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉