Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 18:00 12 квітня 2022 року

Триває сорок восьма доба російсько-української війни 2022 року. Ворог веде перегрупування та переміщення підрозділів на Слобожанському та Донецькому напрямках.

Російські загарбники активно переміщують солдатів і озброєння в прикордонних районах Курської, Брянської та Воронезької областей РФ, повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).

У цих областях посилено адміністративно-поліцейський режим під виглядом високого рівня «терористичної загрози». Рішення ухвалено задля приховування переміщень від очей місцевих мешканців.

Одночасно ворог здійснює прискорену підготовку молодших спеціалістів у Східному військовому окрузі РФ, налагоджує взаємодію підрозділів Росгвардії та їхнє переміщення до прикордонних з Україною районів. Вороже командування переглядає умови контрактів, щоб узаконити участь у бойових діях за межами РФ і запобігти можливому їхньому розірванню.

Сіверський напрямок

Проводиться бойова підготовка підрозділів ЗС Білорусі. Окремі військові підрозділи цієї країни й далі виконують завдання щодо посилення українсько-білоруської ділянки державного кордону.

Завершується переміщення підрозділів 41-ї загальновійськової армії та 90-ї танкової дивізії Центрального військового округу до районів Бєлгородської та Воронезької областей.

Слобожанський напрямок

Харків, як і раніше, частково блоковано. Противник застосовує ствольну артилерію та РСЗВ для руйнування житлових масивів міст Харків, Дергачі та П'ятихатки.

У районі Ізюма окупанти провели перегрупування підрозділів, поповнили запаси матеріально-технічних засобів. Споруджено понтонну переправу через річку Сіверський Донець. Йде повітряна розвідка району із застосуванням БпЛА. Для посилення угруповання до зазначеного району переміщено окремі підрозділи 1-ї танкової армії ЗС РФ.

Донецький напрямок

Ворожі війська продовжують інтенсивне застосування авіації й тактичних ракетних комплексів. Упродовж дня намагалися просунутися в районах населених пунктів Попасна, Степове, Рубіжне та Нижнє, але без успіху.

Інженерні підрозділи ЗС РФ намагаються відновити залізничні мости в районі Сватового, продовжуються бої за Маріуполь.

Південнобузький напрямок

Противник намагається утримати захоплену територію, проводив повітряну розвідку БпЛА, обстрілював Миколаїв та Олександрівку з РСЗВ.

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника й далі виконують завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій і розвідки.

Захисники України завдають ворогові шкоди й поступово звільняють захоплені загарбниками території.

Подякувати 🎉