Facebook Pixel

ООН залучила штучний інтелект до пошуку шляхів врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту

Організація Об'єднаних Націй уклала угоду з компанією CulturePulse щодо створення штучного інтелекту, покликаного проаналізувати можливі сценарії завершення конфлікту між Ізраїлем та палестинцями.

Про це пише Wired.

Співзасновники CulturePulse Ф. Лерон Шульц та Джастін Лейн наголошують, що мета розроблюваного ними ШІ — не вирішення кризи, а виявлення потенційних шляхів її подолання. В цьому їм допоможуть віртуальні моделі конфлікту, впевнені фахівці.

За їхніми словами, система CulturePulse змоделює 15 млн жителів Ізраїлю та палестинських територій у вигляді віртуальних агентів. Кожен з них матиме демографічні характеристики, релігійні переконання та моральні цінності, що відповідають його реальному прототипу.

Загалом модель здатна враховувати понад 80 рис кожного віртуального персонажа, включаючи гнів, тривожність, особистість, сімейні зв'язки, друзів, фінанси, упередженість, расизм та мову ненависті. Шульц стверджує, що це дозволить ООН моделювати реакцію суспільства на зміни політичної та економічної ситуації.

За прогнозами CulturePulse, точність їхньої моделі перевищує 95%.

Як було побудовано модель віртуальних агентів

Для створення моделі фахівці CulturePulse проаналізували десятки мільйонів статей з різних джерел. Проте виявилось, що аналіз текстів недостатній для глибокого розуміння конфлікту.

Тому Шульц і Лейн відвідали Ізраїль та Західний берег річки Йордан, де зустрілися з представниками ООН, громадських організацій та місцевими жителями. Це дозволило зібрати необхідні дані та уявлення про динаміку конфлікту для побудови реалістичної моделі.

Перший етап контракту CulturePulse з ООН триватиме до січня 2024 року. Компанія розраховує на продовження співпраці для створення повноцінної робочої моделі ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Як відзначає Лейн, ООН вирішила звернутися до можливостей штучного інтелекту, оскільки традиційні методи виявилися неефективними.

Подякувати 🎉