У 2024 році онлайн-аукціони в системі «Прозорро.Продажі» принесли організаторам майже 19,7 млрд грн. Це стало результатом понад 24 тис. успішних торгів, під час яких вартість публічних активів зростала в середньому в 1,5 раза.
Найбільший дохід забезпечили приватизаційні аукціони. У рамках великої та малої приватизації до бюджетів різних рівнів надійшло майже 6,5 млрд грн і понад 4 млрд грн відповідно.
Серед найбільших об’єктів, які отримали нових власників, — готель «Україна», «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та завод «Аерок».

«Успішні аукціони свідчать про довіру, адже система забезпечує рівний доступ до участі у торгах. Завдяки конкуренції зростає вартість об'єктів і держава продає їх за ринковою ціною, збільшуючи надходження у бюджет», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Процедури банкрутства додали до суми понад 2,6 млрд грн. Також серед найприбутковіших ринків — земельні торги (понад 2,1 млрд грн) і спецдозволи на користування надрами (понад 1,6 млрд грн).
За рік у торгах взяли участь рекордні 30 тис. учасників, а кількість організаторів сягнула 3,8 тисячі. Найдорожчим лотом став об’єкт великої приватизації — «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», що приніс до бюджету майже 3,9 млрд грн.
Середній рівень конкуренції склав 2,4 учасника на лот. Рекордним за активністю торгів став лот зі 100 неврученими посилками «Укрпошти» — 115 учасників збільшили його вартість у 130 разів.
На етапі підписання угод перебувають ще близько 2,3 тис. аукціонів, які можуть додатково принести понад 3 млрд грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також