Facebook Pixel

Олег Бахматюк розповів, як НАБУ знищило його агробізнес

Власник UkrLandFarming Олег Бахматюк вважає, що його затяжний конфлікт із НАБУ розпочався у 2015 році з того моменту, як борці з корупцією атакували його бізнес із виробництва курячих яєць.

«Це був 2015 рік, коли «Авангард» побудував дві великі фабрики з виробництва яєць у Херсоні та Кам'янці-Подільському. Це коштувало приблизно $500 млн і передбачало операцію з відшкодування ПДВ», — розповів Бахматюк в інтерв'ю «Українській правді».

За його словами, тоді сума до відшкодування була майже 300 млн грн, і казначейство поінформувало, що НАБУ заблокувало цей платіж.

За підсумками розгляду справу було закрито через відсутність складу злочину. «Однак за цей час я встиг привернути зайву увагу», — зазначив Бахматюк.

Також НАБУ відновило закриту справу щодо його фінустанови VAB Банку з питання рефінансування на 1,2 млрд грн. Підприємець уточнив, що під рефінансування він давав «особисту поруку» та «віддав у заставу побудований за $20 млн завод в Івано-Франківську».

«Тобто навіть не йшлося про те, щоб ми ці гроші не повернули державі», — сказав підприємець.

Бахматюк також підкреслив, що протистояння з НАБУ почалося за президента Порошенка, але попри всі надії за президента Зеленського ситуація не покращилася, і війна отримала продовження. Він зазначив, що під час зустрічі у верхах щодо залучення Україною кредитування в розмірі $5 — 10 млрд із Китаю та Саудівської Аравії під десятирічні форвардні постачання кукурудзи в нього відбулася сварка з тодішнім головою ОП Андрієм Богданом.

«Богдан, бачачи мене вперше в житті, припустився надзвичайного хамства в стилі «хто ти такий і що ти тут робиш». Ми посварилися. Я зрозумів, що даремно прийшов на зустріч і нажив ворога», — розповів Бахматюк.

Підприємець вважає, що після цього з ОП був дзвінок Рябошапці та Каську, після чого вони й відновили справу щодо VAB Банку, яка триває вже 2,5 року.

Також Бахматюк заявив, що в конфлікті з НАБУ в нього особисті рахунки з главою бюро корупціонером Ситником.

«Так, рекламу ми робили Артему Сергійовичу. Було таке. Ми перейшли з ним на особисті речі. Чи нам це було потрібно? Точно не потрібно, але ми маємо якось захищатися», — уточнив підприємець.

Загалом Олег Бахматюк зазначив беззубість і жорстку некомпетентність української влади як епохи Порошенка, так і Зеленського, як порівняти з епохою Януковича.

«Вона була конкретнішою (влада часів Януковича — The Page), це правда. Принаймні були якісь правила. А тут ти кажеш: «Я хочу державі заплатити гроші». Відповідь: «Ні». Ти: «Хочу, щоб працювали підприємства». Відповідь: «Ні». Запитуєш: «Чого ви хочете?» Відповідь: «Щоб усі підприємства було знищено, люди пішли на хер, і ми нічого не отримали». Яка в цьому логіка?» — запитує власник UkrLandFarming.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉