«Оператор ГТС України» (ОГТСУ) й надалі працює зі своїми стратегічними європейськими партнерами над розширенням можливостей маршрутів фізичного постачання зрідженого газу LNG в Україну на тлі зниження транзиту газу з Росії.
Як повідомляє ОГТСУ, Україні необхідно вивчити можливості постачань LNG у зв'язку зі зменшенням обсягів транзиту через територію України з Росії.
«Газпром» не нехтує можливостями зменшення обсягів транзиту через територію України. Тому майже немає сумнівів, що після введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік — 2», «Газпром», найімовірніше, припинить транзит українською ГТС. Тоді Україна стане вразливішою з точки зору національної безпеки, а Європа потрапить у залежність від маршрутів постачання газу з РФ до Європи, що повністю контролюються. А це вже ризики для всього регіону», — застеріг генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.
Потенційні джерела постачання LNG в Україну
ОГТСУ виокремлює такі канали постачання LNG в Україну:
- термінали в Польщі (Swinoujscie LNG термінал, Gdansk FSRU LNG термінал);
- термінали в Литві (Klaipėda LNG термінал);
- термінали в Туреччині (Marmara Ereğlisi LNG Terminal, Egegaz Aliağa Yüzer LNG Terminal, Botaş Dörtyol Yüzer LNG Terminal);
- термінали в Греції (Revithoussa LNG термінал Alexandroupolis LNG термінал).
Можливе також постачання зрідженого газу з Франції, Хорватії, Нідерландів.
Раніше ОГТСУ повідомив про плани створити гарантовані потужності для імпорту газу з Угорщини.
У жовтні, як порівняти з вереснем 2021 року, імпорт газу в Україну знизився на 77%. У жовтні лідером у постачанні газу в Україну стала Словаччина, з якої надійшло майже 75% імпорту — 115,9 млн кубометрів. Імпорт із Польщі скоротився до 1,8 млн кубометрів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також