Facebook Pixel

Обсяг прострочених кредитів і тих, що не працюють, знизився до 33% — НБУ

Обсяг прострочених кредитів знизився до 33%. Фото: facebook/NationalBankOfUkraine

Обсяг прострочених кредитів знизився до 33%. Фото: facebook/NationalBankOfUkraine

Обсяг прострочених кредитів і тих, що не працюють (NPL), у фінансовій системі України знизився із 41% на початок 2021 року до 33% на 1 жовтня.

Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час VIII Щорічної міжнародної конференції «Ukraine Trade: finance 2021».

«Рівень NPL, що є маркером стану банківської системи, стрімко знижується – із 41% на початок року до 33% на 1 жовтня. Коефіцієнт покриття резервами кредитів, що не працюють, наприкінці вересня зріс до найвищих в історії 99%», — передає його слова пресслужба НБУ.

Telegram Logo

На думку Ніколайчука, у 2021 році банківська система демонструє дохідність і рекордну прибутковість. Показники банківської системи свідчать про рекордні доходи на рівні 51,4 млрд грн за дев'ять місяців 2021 року та високий рівень ліквідності — понад 200 млрд грн.

Прострочений (той, що не діє) кредит (NPL, англ. Non-performing loan — «позика, що не працює») — кредит, за яким не виконуються умови початкової кредитної угоди. До NPL належать позики, за якими виплата відсотків і основного боргу прострочена на 90 днів і більше.

Коментарі

Всі новини