Facebook Pixel

Чистий прибуток банків зріс на чверть. НБУ пояснив, як це стало можливим

У січні — червні банки отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку. Фото: actual.today

У січні — червні банки отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку. Фото: actual.today

У січні — червні платоспроможні банки отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку, що на 26% більше в річному вимірі. Рентабельність капіталу сектору зросла до 29%, як порівняти з 23% в I півріччі 2020 року. Такі дані наводить НБУ.

У другому кварталі фінансовий результат банків склав 19,1 млрд грн. Це у 2,5 раза більше в річному вимірі. Значною мірою цьому сприяло скорочення відрахувань до резервів: за перше півріччя вони скоротилися в середньому на 70%, відрахування до резервів під кредити знизилися на 40% і повернулися до докризового рівня.

НБУ вважає, що банки швидко адаптувалися до роботи в умовах карантину, зберегли високу операційну ефективність, суттєво збільшили чисті відсоткові та комісійні доходи, як порівняти з кризовим 2020 роком.

Telegram Logo

Чистий відсотковий і комісійні доходи зросли на 30% у річному вимірі завдяки здешевленню вартості ресурсів, відновленню споживчого кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій із населенням.

Водночас операційні доходи банків за шість місяців поточного року загалом зменшилися на 2%, а витрати зросли на 12%.

Основною причиною зниження доходів є переоцінка індексованих цінних паперів, яка торік збільшувала прибуток, а цього року — зменшувала. Отримані доходи із запасом покривають операційні витрати й відрахування до резервів під кредитні ризики.

Станом на 1 липня із 73 платоспроможних банків в Україні 63 були прибутковими. Загальні збитки 10 банків склали 0,2 млрд грн.

Додатково. У липні на валютному ринку України переважав ревальваційний тиск. Він був зумовлений значною пропозицією готівкової іноземної валюти. Крім того, банки продавали валюту з позиції, повідомив Нацбанк у макроекономічному та монетарному огляді за липень.

Коментарі

Всі новини