Під час інтерв'ю Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ, розповів, що найчастіше банкноти страждають від вогню або води.
Але Нацбанку відомі приклади, коли з грошима розправлялися маленькі діти або тварини. Зокрема, під час інтерв’ю Строчков продемонстрував порізані ножицями купюри, які громадяни принесли в Нацбанк на обмін.
«Малеча розрізала купюри на тонкі смужки – напевно, хотіла зробити аплікацію. Ми складали їх, наче пазли, щоб встановити, що ці частинки належать одній банкноті. І якщо вдавалося зібрати 55% банкноти – вона обмінювалася. В результаті у цьому випадку ми змогли допомогти», — розповів
Валерій Строчков.

Обмін пошкоджених грошей НБУ — найбільш дивні випадки | The Page
Уточнимо, відшкодування значно пошкоджених банкнот відбувається, якщо збереглося не менше 55% купюри.
Крім цього, Строчков розповів про випадок, коли мишки зробили з банкнот кубло, і показав, що залишилось від чиїхось заощаджень. Тут Нацбанк нічим не зміг зарадити. Адже миші перетворили гроші у мотлох.

Гроші, пошкоджені гризунами. Фото: Марія Бабенко
Банкнотний папір, з якого виготовляється гривня, має фізико-хімічні властивості, які дозволяють зберігати механічну стійкість навіть після тривалого перебування у воді. Але був випадок, коли в НБУ не змогли обміняти банкноти, які просто зітліли, перебуваючи досить довгий час у вологому середовищі.

Банкноти, які зітліли. Фото: Марія Бабенко
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також