Новий глава Ощадбанку: хто такий Сергій Наумов

Сергій Наумов. Фото: УНІАН

Сергій Наумов. Фото: УНІАН

Наглядова рада Ощадбанку 2 жовтня прийняла рішення про припинення с 2 листопада повноважень чинного голови правління Андрія Пишного та про призначення з 3 листопада на цю посаду Сергія Наумова.

Національний банк ще 22 вересня погодив кандидатуру Наумова, який 17 червня переміг в конкурсі на посаду глави Ощадбанку. Це був другий конкурс. Результати першого були скасовані за «непередбачуваними зовнішніми обставинами». У ньому з великою ймовірністю міг перемогти Пишний.

Перед голосуванням на другому конкурсі п'ять незалежних членів наглядової ради отримали анонімні електронні листи з пропозицією проголосувати за гроші за заступника голови Укргазбанку Геннадія Хелемського, про що вони повідомили службу безпеки банку.

Telegram Logo

Сергій Наумов народився в 1969 році в Баку.

У 1993 році закінчив Національний авіаційний університет за спеціальністю «інженер-механік», а в 1995 році — економічний факультет Міжрегіональної інституту ринкових відносин. У 2005 році отримав ступінь MBA в Kassel International Management School (Німеччина).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Трудовий шлях почав за межами банківської сфери. Працював в ВО ім. Артема «Київський машинобудівний завод», тренером з карате, інспектором з режиму, маркетологом, фінансовим директором малого підприємства.

Банківську кар'єру розпочав у 1995 році в ПУМБ фахівцем відділу кредитних операції і виріс в цьому банку до старшого фахівца відділу кредитного аналізу.

З 1997 по 2000 роки працював в PricewaterhouseCoopers — професійним консультантом і аудитором.

З 2000 по лютий 2006-го обіймав різні посади в «Райффайзенбанку Україна», піднявшись до позиції начальника управління корпоративних клієнтів.

З 22 лютого 2006 року по грудень 2008-го був заступником голови правління — начальником департаменту корпоративного бізнесу УкрСиббанку, а з 19 грудня 2008 почав виконувати обов'язки голови правління банку. Покинув банк 6 вересня 2010 року.

До 30 вересня 2012 року працював головою правління «Правекс-банку».

Після цього став радником голови правління дочірнього банку «Сбербанку Росії», потім був призначений заступником голови правління. На цій посаді пропрацював до 7 серпня 2014 року.

23 вересня 2014 роки очолив правління «Піреус банку».

Контекст. У серпні 2019 року наглядова рада Ощадбанку провела незалежну оцінку менеджменту банку, за підсумками якої продовжила повноваження голови правління Андрія Пишного ще на п'ять років.

Через два тижні Національний банк заявив, що стурбований процедурою продовження контракту з Пишним, оскільки рішення про його перепризначення було затверджено без проведення конкурсу, як того вимагає закон. Наступного дня Світовий банк підтримав регулятора.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини