Київська міська державна адміністрація підписала меморандум про співпрацю з операторами послуг прокату електросамокатів Києва, який регулює безпечне використання прокатних сервісів у місті.
Документ підписали всі сім компаній, сьогодні надають послуги прокату електросамокатів у місті Bolt, Scroll, BikeNow, Kiwi, Zelectra, Vzhooh і Jet, повідомляє пресслужба КМДА.
Згідно з текстом меморандуму, оператори беруть на себе такі зобов'язання:
- знизити швидкість електросамокатів до 20 кілометрів на годину, а в окремих пішохідних зонах (парках, вулицях) до 14 км/год;
- облаштувати стоянки для самокатів із розміткою в певних місцях;
- стежити за технічною справністю самокатів;
- щодня дезінфікувати самокати до завершення карантину;
- безкоштовно поширювати елементи захисту (браслети, віддзеркалювачі);
- забезпечувати користувачів страховкою на суму від 100 тис. грн;
- проводити навчання з правил користування самокатами й інформувати про правила безпеки в додатку.

Зі свого боку КМДА зобов'язується вжити заходів щодо швидкого розвитку велоінфраструктури, зокрема збільшення кількості велодоріжок і велосмуг.
За словами заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтина Усова, зараз на вулицях Києва їздять майже 4000 прокатних електросамокатів. До кінця року очікується зростання їхньої кількості до 7000.
Він зазначив, що серед головних обмежень, встановлених меморандумом, є зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/год до 20 км/год. У спеціально визначених (зелених, пішохідних і історичних) зонах швидкість повинна досягати не більше 14 км/ч.
«Крім цього вводяться зони, де буде заборонено залишати самокати. Це історичний центр, зони навколо дипломатичних установ, окремих державних органів, правоохоронних органів, а також суб'єктів, які ведуть свою діяльність в сфері національної безпеки й оборони», — додав Усов.
Також, за його словами, буде введений спеціальний перелік зон, де програмним методом забороняється пересування самокатів. На під'їзді до таких зон самокат вимикатиметься: Пейзажна алея, пішохідна частина вулиці Сагайдачного, деякі релігійні та чутливі зони, наприклад, кладовища, а також частина зон навколо органів державної влади.
Довідка. Легкий персональний транспорт (ЛПТ) – це моноколеса, самокати, ролики, лонгборди, скейти тощо.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також