Нові правила. Кабмін скасував відбір керівників особливо важливих держпідприємств

Олексій Гончарук. Фото: сайт Кабміну

Олексій Гончарук. Фото: сайт Кабміну

Уряд змінив порядок призначення голів державних підприємств стратегічного значення і особливо важливих для економіки України. У зв'язку з цим вже започатковані конкурси з відбору керівників будуть зупинені і потім проведені за новими правилами.

Відповідну постанову №927 опубліковано в офіційній пресі.

Йдеться про призначення керівників стратегічних держпідприємств, вартість активів яких за даними останньої фінзвітності або річний розмір чистого доходу, перевищує 200 млн грн. А також особливо важливих держкомпаній із вартістю активів більше 2 млрд грн, або з чистим річним доходом понад 1,5 млрд грн. Виняток — відбір керівників державних банків.

Telegram Logo

Відбір буде проходити наступним чином. Попередньо визначати кандидатів будуть HR-компанії. А для остаточного призначення керівників Кабмін створить спеціальний комітет.

До його складу увійдуть міністр економіки, міністр фінансів, голова органу управління (Кабміну, профільного міністерства або Фонду держмайна — ред.). Також в комітет будуть включені чотири незалежних експерта з правом дорадчого голосу (їх буде призначати Кабмін).

На час проведення конкурсу виконуючого обов'язки будуть призначати лише за погодженням з Кабінетом міністрів.

  • Контекст

Раніше уряд змінив список держпідприємств стратегічного значення для економіки та безпеки України. З переліку 321 об'єкта виключили 39 і додали чотири нові підприємства.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Чорногорія скасувала для українців тести на коронавірус і дала «зелене світло»

Інститут громадського здоров'я Чорногорії вніс Україну до «зеленого» списку. Відтепер українцям не доведеться проходити та пред'являти негативний тест на COVID-19 під час подорожі до Чорногорії.

Зеленський зізнався у майновому проступку, НАЗК відреагувало

Президент Володимир Зеленський проінформував Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про те, що не сповістив агентство про зміни у майновому стані.

Смолій відмовив Зеленському в роздачі «плюшок» перед виборами — джерело в ОП

Напередодні звільнення з посади голови Нацбанку Яків Смолій зустрічався з президентом Володимиром Зеленським та головою Офісу президента (ОП) Андрієм Єрмаком.