Кабмін змінив список стратегічних підприємств

Уряд змінив список держпідприємств стратегічного значення для економіки та безпеки України.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

У цей список з 321 об'єкта додали чотири нових і виключили 39.

Telegram Logo

Додано:

  • «Укрзалізницю», адже це підприємство природний монополіст і входить до реєстру великих платників податків;
  • Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Облоги тому, що це держпідприємство стратегічне, а частка продукції на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально-економічне значення;
  • Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ), адже медіакомпанія — це стратегічне підприємство з кількістю працівників, що перевищує 5 тис. осіб і є великим платником податків;
  • Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами відповідає відразу трьом критеріям стратегічних підприємств: 1) належить до категорії цивільної оборони, 2) держконтроль за діяльністю цього підприємства гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, 3) є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

Виключили зі списку чотири підприємства Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв; чотири об'єкти, на базі яких створено АТ «Укрзалізниця», та 31 об'єкт Держкомтелерадіо, які були реорганізовані шляхом приєднання до НГТУ.

Також у міністерстві відзначили, що приватизація підприємств, включених до переліку стратегічних об'єктів держвласності, законодавством не заборонена.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Гетманцев повідомив про кількох кандидатів на промислового віце-прем'єра

Президент Володимир Зеленський, під час зустрічі з представниками бізнесу на території Одеського припортового заводу, заявив про відновлення посади віце-прем'єр-міністра з питань промислової політики. Однак він не назвав хто саме може стати новим віце-прем'єром.

Чорногорія скасувала для українців тести на коронавірус і дала «зелене світло»

Інститут громадського здоров'я Чорногорії вніс Україну до «зеленого» списку. Відтепер українцям не доведеться проходити та пред'являти негативний тест на COVID-19 під час подорожі до Чорногорії.

Зеленський зізнався у майновому проступку, НАЗК відреагувало

Президент Володимир Зеленський проінформував Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про те, що не сповістив агентство про зміни у майновому стані.