Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ще одна віртуальна точка передачі газу розпочала роботу на кордоні України з ЄС

Наявність віртуальної точки дозволяє зарахувати зустрічні потоки газу. Фото: «Укртрансгаз»

Наявність віртуальної точки дозволяє зарахувати зустрічні потоки газу. Фото: «Укртрансгаз»

З 1 липня на кордоні України та Польщі розпочала роботу віртуальна точка передачі газу. Вона об'єднала дві фізичні точки: «Дроздовичі» та «Германовичі». Перші 5,4 млн кубометрів газу буде поставлено через неї за першу добу роботи. Про це повідомив керівник «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

Наявність віртуальної точки дозволяє зарахувати зустрічні потоки газу й реально прокачати через кордон тільки різницю в обсягах.

Унаслідок спрощується робота трейдерів, створюється додаткова гнучкість і збільшується пропускна здатність системи, оператори можуть заощаджувати паливний газ (шляхом його спалювання здійснюється транспортування газу по трубі).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Запуск віртуальної точки на кордоні з Польщею також дозволяє ОГТСУ почати заміну 15 км трубопроводу на одній з дільниць без обмеження обсягів транспортування газу.

Раніше Макогон говорив, що Польща є нашим важливим партнером і дуже привабливим ринком, адже там є LNG-термінал, будуються газопроводи в Литву та Норвегію, що дозволить Україні також отримати доступ до цього ресурсу газу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Наявність віртуальних точок у газотранспортних системах – це вимога європейських газових кодексів.

ОГТСУ та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про об'єднання двох точок міждержавного сполучення «Берегове DN1400» і «Берегдароц DN800» у віртуальну точку з'єднання «Берег» з 1 травня 2020 року.

Коментарі

Всі новини