Facebook Pixel

Норвегія надасть Україні 1 млрд норвезьких крон на відновлення пошкодженої інфраструктури

Уряд Норвегії узгодив надання Україні 1 млрд норвезьких крон (948 млрд євро) на відновлення пошкодженої інфраструктури.

Quote«Існує термінова потреба відремонтувати систему електропостачання та іншу інфраструктуру в Україні після серії бомбардувань росією цивільних об’єктів. Мені приємно, що ми сьогодні підписали угоду про надання 1 мільярда норвезьких крон, щоб допомогти швидко розпочати ремонтні роботи», — прокоментувала міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гюітфельдт.

Угоду в п’ятницю підписали пані Гюітфельдт і регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі.

Нові кошти з Норвегії спрямовуються через Трастовий фонд допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку з багатьма донорами. Світовий банк використовуватиме цей фонд для продовження мобілізації кризової підтримки української влади разом із підтримкою ремонту критичної інфраструктури та більш довгострокової реконструкції.

Війна росії проти України має драматичний вплив на українську економіку. Внаслідок цілеспрямованих обстрілів цивільної інфраструктури виникла нагальна потреба у ремонті та реконструкції, підкреслили в уряді Норвегії. Ці напади також мають серйозні гуманітарні наслідки, і ситуація погіршується настанням зими та холодів. Норвезьке фінансування буде використано для надання грантів Світового банку, які пропонують гнучку підтримку для ремонту, відновлення та підготовки до реконструкції критичної інфраструктури.

Раніше Норвегія вже надала 300 мільйонів норвезьких крон бюджетної підтримки уряду України через Світовий банк. Ці кошти були спрямовані на виплату заробітної плати медперсоналу, вчителям та бюджетникам, а також на виплату пенсій та соціальних виплат.

Також Норвегія узгодила надання Україні $195 млн на закупівлю газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉