Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), для вирішення боргових проблем перед виробниками з відновлюваних джерел (ВДЕ) та іншої генерацією, підняла тариф на передачу для «Укренерго» в 1,5 рази, до 240,23 грн за 1 МВт*год (без ПДВ). Новий тариф почне діяти з 1 серпня цього року.
Спочатку комісія планувала збільшити тариф до 328 грн, але після додатковой наради його зменшили. Як повідомив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, зменшення стало можливим в розрахунку на те, що «Укренерго» залучить додаткові кредитні кошти у європейських і міжнародних банках.
«Це буде складне завдання», – вважає керівник «Укренерго» Володимир Кудрицкий.

Попереднє значення тарифу (328 грн) вже передбачало залучення кредитів (128 млн євро від ЄБРР і 92 млн євро від Європейського інвестиційного банку) та використання коштів, отриманих від продажу міждержавного перетину (1,4 млрд грн).
За словами Тарасюка, новий тариф на передачу потрібен тільки для фінансування виплат «Гарантованого покупця» у серпні – грудні цього року. «Ми вичистили тариф повністю від боргів і перенесли їх на інші джерела, врахували зниження «зелених» тарифів згідно меморандуму уряду та інвесторів у ВДЕ і заклали тільки ту суму, яка необхідна для виплати поточних платежів поновлюваних джерел», – сказав глава НКРЕКП.
Умови меморандуму можуть бути прийняті в рамках закону на тижні, що починається 13 липня.
Також НКРЕКП з 1 серпня встановила тариф на диспетчеризацію в розмірі 24,75 грн за 1 МВт*год (без ПДВ), що в 2,4 рази більше за діюче значення.
Додатково. Збільшення тарифу на транспортування призведе до зростання ціни на електроенергію для промислових споживачів. Напередодні засідання НКРЕКП представники металургійних підприємств «Укрзалізниці» говорили про зростання своїх витрат і зниження конкурентоспроможності їх продукції.
Глава Міненерго розповіла, як домовлялися з інвесторами в «зелену» енергетику.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки