Facebook Pixel

Нічний тариф на світло: скільки доведеться платити після подорожчання

Українцям підвищили вартість електроенергії з 1 червня. Тож вже у липні їм прийдуть платіжки з більшими сумами. Але ніхто не скасовував нічний тариф, коли плата за світло вдвічі менша.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів №544 від 30 травня.

Уряд встановив для громадян тариф на електроенергію в розмірі 2,64 грн/кВт-год. Він діятиме до 31 грудня, а далі показник можуть переглянути. З огляду на це, змінився нічний тариф, оскільки він дорівнює половині денного.

Відтепер за світло в нічний час українці платитимуть 1,32 грн/кВт-год, що, до речі, не набагато менше від попереднього тарифу вдень. Але тільки власники двозонних лічильників можуть скористатися можливістю економити на споживанні електрики.

Як і раніше, користування доступно з 23:00 до 07:00 ранку. В цей час вигідно вмикати побутові прилади, які споживають найбільше кіловат. Зокрема пральну машину, бойлер, мультиварку, обігрівач, посудомийну машини тощо. Звісно, не всю техніку зручно застосовувати вночі, зате така організація допоможе значно економити на комунальних послугах.

Взимку це найбільше актуально для українців з електричним опаленням. Враховуючи, що середня вартість двозонних лічильників становить близько 1 500-3 000 грн, то взимку відбити витрати можна швидко.

Як користуватися нічним тарифом

Самостійно встановити лічильник не можна, тому доведеться купити його і звернутися до свого оператора мереж. Для активації нічного тарифу треба укласти двотарифний договір з постачальником електроенергії, а саме:

  • подати заяву про встановлення двозонного лічильника (приймають в обленерго за наявності паспорта громадянина, ІПН і договору з постачальником);
  • отримати новий договір та рахунок;
  • оплатити послугу встановлення;
  • віднести прилад у РЕМ чи обленерго для параметризації (програмування);
  • протягом 14 днів відбудеться заміна лічильника.

Вагома перевага користування двозонним лічильником – автоматизація в переданні показників. Завдяки системі комерційного обліку електроенергії українцям не потрібно щомісяця самостійно інформувати обленерго про споживані кіловати і переживати за пропущені терміни подання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉