Facebook Pixel

Що таке «нічний» тариф на електроенергію: п'ять відповідей від YASNO

Що таке «нічний» тариф на електроенергію: п'ять відповідей від YASNO

Що таке «нічний» тариф на електроенергію: п'ять відповідей від YASNO

Нічний тариф на електроенергію для населення діє в Україні з 2015 року. Відповідно до нього, споживання електроенергії ділиться на зони, залежно від часу доби. Уночі вартість спожитої електроенергії значно знижується, і це дає змогу заощаджувати.

Уже 250 тис. родин у Києві мають двозонні електролічильники й щомісяця заощаджують до 50% витрат на рахунках за світло. Для мешканців, які також бажають почати заощаджувати, YASNO зібрала відповіді на найпоширеніші запитання про «нічний» тариф.

Топ-5 питань про «нічний» тариф на електроенергію

• Що таке «нічний» тариф і хто може ним користуватися?

Це спеціальний тариф, який діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00. За використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% від звичайного тарифу. Головною умовою є наявність двозонного лічильника, що фіксує споживання за часом доби – окремо вдень і окремо вночі.

• Яка різниця між двозонним, двотарифним і лічильником «день/ніч»?

Її немає. Це різні назви одного приладу обліку, що налаштований за двома зонами. На відміну від звичайного такий лічильник на своєму екрані послідовно відображає показання за тарифом «день», показання за тарифом «ніч», загальний обсяг спожитої електроенергії.

• Як змістити споживання на нічний час, не обмежуючи себе в комфорті?

За наявності двозонного лічильника суттєво зменшити рахунки за світло можна, якщо максимально перенести роботу потужних електроприладів на години заощадження. Наприклад, у цей час можуть працювати обігрівач, бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопіч, мультиварка тощо. Запускати їх після 23:00 можна за допомогою функції відкладеного старту. Ще одне зручне рішення – використання спеціальних програмованих розеток. Вони дають змогу автоматично вмикати та вимикати побутову техніку в потрібний час. Усе, що для цього потрібно, – під’єднати розетку до приладу та мережі й виставити відповідні години робити.

• Чи передає двозонний лічильник показання автоматично?

Автоматично передавати показання можуть лише двозонні лічильники, які є частиною автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Це так звані «розумні» лічильники. Коли оператор системи розподілу встановлює їх в багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для всіх мешканців.

Якщо двозонний лічильник не підключений до АСКОЕ, тоді його власникам необхідно передавати показання самостійно – за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного. Раніше YASNO розповідала, як правильно фіксувати дані двозонних лічильників.

• Як швидко перейти на «нічний» тариф?

Швидко й без зайвих клопотів перейти на «нічний» тариф можна, замовивши набір Розумний Watt від YASNO. До його складу вже входять двозонний лічильник і послуга встановлення «під ключ». Також до комплекту можна додати програмовану розетку: з добовим механічним, тижневим електронним чи Wi-Fi-керуванням.

Після отримання лічильника оператор системи розподілу протягом 10 днів виконає його встановлення та взяття на облік. І вже в наступній платіжці клієнт побачить, що нарахування здійснюються з «нічним» тарифом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉