Facebook Pixel

Нестійка й невизначена ситуація в Україні підштовхнула гривню до падіння

Нинішня ситуація в країні не могла пройти безслідно для курсу національної валюти. Падіння прискорилося ще минулого тижня, а 2 листопада офіційний курс різко знизився на 13 копійок. Станом же на 3 листопада Національний банк (НБУ) встановив курс долара на рівні 28,58 грн.

bezymyannyy.png

Керуючий партнер компанії «Атлант Фінанс» Юрій Нетесаний вважає: те, що відбувається на валютному ринку, пов'язане з тим, що:

  • в якийсь момент Національний банк обмежив кількість продажу валюти, і через це вона впала сильніше, ніж могла;
  • помітним є зменшення ділової активності в країні, бо бізнес хвилюється через те, що в Україні буде локдаун, як, наприклад, у Німеччині, що містить істотний ризик для валюти;
  • іноземні інвестори активно виводять свої активи з України — упродовж року вони продали приблизно 10% своїх ОВДП, бо їм невигідно реінвестувати в Україну свої ресурси через процентні ставки;
  • вирішальними чинниками, які зараз не кращим чином впливають на ситуацію на валютному ринку, є те, що в Україні не відбувається розвитку економіки, будівництва нових заводів, створення робочих місць тощо;
  • Україна не виконала і вже не встигне виконати низку зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом, через що країна, найімовірніше, не отримає чергового траншу. Через це трохи впадуть резерви Національного банку й спостерігатиметься дефіцит бюджету. Також скоротяться валютні надходження, але до катастрофічних наслідків це не призведе.
Quote«До кінця року гривня буде постійно слабшати, ми прогнозуємо курс 28,5 — 29 грн за долар», — додав він.

Нацбанк 2 листопада двічі виходив на ринок із продажем валюти. Загалом, за оцінками учасників торгів, НБУ продав $70 — 75 млн. Проте офіційний курс на 3 листопада встановлено на рівні 28,58 грн проти 28,45 грн на 2 листопада.

Додатково. Центробанки по всьому світу діють слідом за США, отже, потенційно оптимістичні коментарі можуть стати сигналом того, що падіння валют країн, що розвиваються, й української гривні зокрема може тимчасово зупинитися на тлі скорочення зовнішнього тиску на їхні економіки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉