Facebook Pixel

Нефтеперевалку Сергія Курченка продали за 200 мільйонів гривень

Херсонський нафтоперевальний комплекс, який раніше належав олігархові-втікачу Сергію Курченку, продали за 200 млн грн на майданчику онлайн-аукціонів СЕТАМ. Про це свідчать його результати.

В аукціоні з продажу комплексу площею 5,5 тис. кв. метрів взяли участь п'ять компаній. Імена учасників і покупця лота невідомі. Стартова ціна була 161 млн грн, переможець заявив про ціну в 200 млн грн за хвилину до закінчення торгів.

Імена учасників і покупця лота невідомі. Але видання Agrus Media зазначає, що новим власником стала компанія «Галнафтогаз» Віталія Антонова, що володіє мережею АЗС ОККО і 10 нафтобазами.

У Нацбанку відзначили, що гроші від продажу — 170 млн грн — підуть на погашення заборгованості «Реал Банку» за кредитом рефінансування. Нафтоперевалка була заставою за цим кредитом.

Гендиректор СЕТАМ Віктор Вишньов заявив, що це вже другі торги за цим лотом. На перших, які відбулися в жовтні, — активи ніхто не купив, а на других — ціна зросла майже до торгів без уцінки, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

Він також додав, що лот зацікавив великих гравців на ринку (на початку листопада група «ТАС» бізнесмена Сергія Тігіпка подала заявку на участь у торгах).

Quote«Завдяки конкурентним торгам заробили додатково майже 39 млн грн», — сказав Вишньов.

Контекст

  • Херсонський нафтоперевалочний комплекс був заставою перед Нацбанком за стабкредитом на 800 млн грн, який в кінці 2013 року регулятор видав «Реал Банку». Міноритарними акціонерами банку була група компаній СЄПЕК Сергія Курченко. При цьому вона ж була і найбільшим клієнтом банку.
  • Навесні 2014 року Печерський райсуд Києва заарештував Херсонську нефтеперевалку і визнав її речовим доказом у справі Курченка. А вже восени того ж року Приморський суд Одеси передав підприємство в оперативне управління держкомпанії «Підприємство по забезпеченню нафтопродуктами». Остання відноситься до Міненерго.
  • У липні 2019 року Київський райсуд Одеси передав нефтеперевалку вже в управління Нацагентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Вже в серпні АРМА без конкурсу передала Херсонську нефтеперевалку в управління компанії «Вествайт Трейд». Через це НАБУ почало розслідування відносно посадових осіб АРМА.
  • За даними видання «Наші гроші», «Вествайт Трейд» зареєстрована в жовтні 2018 року. А її власником є брат одного з менеджерів групи WOG Ігоря Авершина — В'ячеслав Авершин. За іншими даними, до компанії може мати відношення бенефіціар бізнесу компанії «Гран Прі Ойл» Петро Пінкас.
  • За даними видання «Економічна правда», «Вествайт Трейд» ділить офісне приміщення з інтернет-магазином «Все для манікюру і краси», кав'ярнею, копіцентром, хімчисткою та ремонтним сервісом. Співрозмовник видання розповів, що компанія фіктивна, і її відвідують дуже рідко.
Подякувати 🎉