Facebook Pixel

НБУ створив експертну групу грошового та валютного ринків

Нацбанк вирішив створити Контактну групу грошового та валютного ринків, мета якої – обмін інформацією між її учасниками та обговорення питань щодо стану та розвитку цих ринків.

Як повідомили в пресслужбі Нацбанку (НБУ), крім представників регулятора, до Контактної групи увійдуть ще 25 експертів, яких рекомендують банки з найвищим рейтингом активності на цих ринках.

Групу, перше засідання якої відбудеться вже в квітні, очолить нинішній заступник глави Нацбанку Олег Чурій. Консультативний орган планує збиратися для обговорень раз на квартал, але не рідше ніж кожні пів року.

Telegram Logo

Про функціонування нового органу розповів Чурій та представники департаменту відкритих ринків регулятора. На зустрічі з банкірами вони обговорили вдосконалення Нацбанком індикаторів грошового та валютного ринків, розширення використання інструментів хеджування валютних ризиків, а також створення нових фінінструментів.

На наступному засіданні голосуватимуть за кандидатури запропонованих банками експертів, які увійдуть до складу Комітету оверсайту Українського індексу міжбанківських ставок UIIR. Чотирьох представників регулятора і трьох – ринку, які мають увійти до Комітету, номінуватиме новостворена Контактна група, а затверджувати — правління НБУ.

Уже менше ніж за рік Нацбанк планує привести індекс міжбанківських ставок у відповідність до принципів IOSCO і зробити його головним індикатором грошового ринку, а також почати операцію своп процентної ставки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини