Нещодавно у відставку пішов голова Нацбанку (НБУ) Яків Смолій. Це спричинило коливання курсу гривні, які згодом прийшли до норми.
Поки невідомо, хто саме стане головою НБУ, тому можна очікувати подальших курсових коливань після призначення нового очільника Нацбанку.
запитало у регулятора, чого варто очікувати від курсу гривні, зважаючи на відставку Смолія.
У пресслужбі Нацбанку пояснили, що регулятор лише згладжує надмірні курсові коливання, викуповує надлишок валюти або проводить валютні інтервенції. Тому у НБУ немає орієнтирів щодо певного рівня курсу, адже для нормального функціонування економіки курс має бути ринковим і відбивати ринкові тренди.
«Курс національної валюти за умов режиму плаваючого курсоутворення визначається насамперед фундаментальними економічними чинниками, зокрема динамікою експорту-імпорту, інвестицій, переказів тощо. Ці чинники впливають на обсяги попиту та пропозиції на валютному ринку та формують на ньому довгострокові тенденції», — пояснили в НБУ.
Також у Нацбанку зазначили, що впродовж останніх п'яти років ефективна валютна політика регулятора унеможливила накопичення економічних дисбалансів, а також зміцнила довіру до гривні.
Крім того, намагалося дізнатися у в.о. голови Нацбанку Катерини Рожкової її прогноз щодо наступного голови Нацбанку, однак і Рожкова, і в пресслужбі Нацбанку відмовилися коментувати ці питання.
Контекст. Парламент ухвалив рішення звільнити голову Нацбанку Якова Смолія. Підтримали його відставку 286 депутатів, проти було 43, утрималося — 11, не голосували 29 депутатів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Цифрова безпека вимагає співпраці на всіх рівнях: Підсумки InfoSec Ukraine 2025 у Києві