Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ перерахує до держбюджету на 26% менше грошей, ніж очікував Кабмін

НБУ перерахує до держбюджету 24,43 млрд грн свого прибутку за 2020 рік. Фото: НБУ

НБУ перерахує до держбюджету 24,43 млрд грн свого прибутку за 2020 рік. Фото: НБУ

Рада Національного банку 20 квітня затвердила консолідовану фінансову звітність НБУ, яка була підтверджена аудиторською фірмою «Ернст енд Янг Аудиторські послуги».

Прибуток до розподілу становить 40,7 млрд грн. Частина прибутку відповідно до закону «Про Національний банк України» має спрямовуватися до державного бюджету. У 2021 році банк перерахує в бюджет 24,43 млрд грн свого прибутку.

У дохідній частині держбюджету-2021 закладено, що від НБУ має надійти 33 млрд грн, тобто на 26% більше. Але Нацбанк ще на етапі складання бюджету попереджав Мінфін, що планована сума — нереальна, прибуток буде набагато менше. Йшлося про 22,63 млрд грн. За фактом сума виявилася на 1,8 млрд грн більше.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазвичай НБУ свої виплати до бюджету розбиває на чотири транші і робить їх протягом року. Зараз вирішено всю суму — 24,43 млрд грн — перерахувати відразу. «Таким чином Нацбанк допомагає уряду в подоланні епідемії в країні», — говориться в повідомленні банку.

Решта прибутку (16,3 млрд грн) буде направлена на збільшення загальних резервів центрального банку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. З 19 до 25 квітня курс долара залишиться в коридорі 27,85-28,05 грн. Очікується, що при зниженні військового ризику на Донбасі нерезиденти на ринку ОВДП і банки припинять тиск на валютний ринок.

Зараз населення і реальний сектор формують профіцит валюти на ринку, який вказує на розворот курсу назад до 27,7 грн/долар. Про це йдеться в щотижневому огляді Ukraine Economic Outlook.

Коментарі

Всі новини