Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Курс долара: як військове загострення вплине на гривню

Курс долара і війна на Донбасі: прогноз до 25 квітня. Фото: pixabay

Курс долара і війна на Донбасі: прогноз до 25 квітня. Фото: pixabay

Цього тижня, з 19 до 25 квітня, курс долара залишиться в коридорі 27,85 — 28,05 грн за долар. Очікується, що в разі зниження військового ризику на Донбасі нерезиденти на ринку ОВДП і банки зупинять тиск на валютний ринок.

Наразі населення й реальний сектор формують профіцит валюти на ринку, який вказує на розворот курсу назад до 27,7 грн/долар. Про це йдеться в щотижневому огляді Ukraine Economic Outlook.

Зокрема, з 13 до 19 квітня гривня залишалася в коридорі 27,95 — 28,05 грн за долар. Торги 19 квітня закрилися на рівні 27,99 грн/долар, що на 0,02% менше за курс 12 квітня. Євро коштувало 33,7 грн, що на 1,3% менше, ніж минулого тижня. Такий курс пов'язаний зі зміцненням євро щодо долара: за останні два тижні пара євро/долар зросла на 2,6% — до 1,2.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Прогноз курсу долара з 19 до 25 квітня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Прогноз курсу долара з 19 до 25 квітня. Фото: Ukraine Economic Outlook

Водночас у внутрішніх тенденціях на валютному ринку з 5 квітня український міжбанк перебуває в збалансованому стані, і НБУ не втручається в результати торгів. Попри підвищені військові ризики на Донбасі населення та бізнес і далі підтримують позитивне сальдо продажу валюти. Тоді як банки з початку квітня, навпаки, активно нарощують власну валютну позицію.

З початку березня відтік нерезидентів склав $210 млн в еквіваленті. Така ситуація блокує можливості Міністерства фінансів з абсорбції ліквідності із системи через аукціони первинного розміщення ОВДП і призводить до додаткового тиску на гривню. Однак після різкого спаду котирувань VRI та єврооблігацій України з 30 березня до 16 квітня й помірного відновлення цих інструментів останніми днями, а також передбачуваного підвищення дохідності за ОВДП прогнозується, що нерезиденти тимчасово зупинять вихід до початку травня.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини