Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Боротьба із спекулянтами: НБУ заборонив обмінникам виставляти курс валют на вуличних табло

НБУ заборонив обмінникам виставляти курс валют на табло. Фото: Pixabay

НБУ заборонив обмінникам виставляти курс валют на табло. Фото: Pixabay

Нацбанк України посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін готівкової валюти. Відтепер їм заборонено демонструвати актуальні курси валют на вуличних табло чи інших зовнішніх носіях.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби регулятора.

Таке рішення правління НБУ прийняло у п’ятницю, 29 липня 2022 року (постанова НБУ №165).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Зазначається, що цей крок повʼязаний зі «спекулятивними ознаками у небанківському сегменті готівкового валютного ринку».

Quote«Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму», – йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

При цьому, йдеться у поясненні регулятора, попит та пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. НБУ вважає, що курси які останніми днями встановлюють небанківські обмінники, формуються за спекулятивним принципом.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Нацбанк також посилив ряд інших вимог до фінустанов, які мають валютообмінні ліцензії. Зокрема, НБУ наголосив на обовʼязковості відеоспостереження у приміщеннях, де здійснюється валютообмін та зобовʼязав такі компанії передавати регулятору інформацію про використання РРО. «Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток», – йдеться у повідомленні НБУ.

Нагадаємо, 21 липня НБУ підвищив рівень фіксованого курсу долара з 29,25 до 36,57 грн/$.

Після цього роздрібні курси перетнули позначку у 40 грн/$. На 19:30 п’ятниці, 29 липня 2022 року, курс долара на «чорному» ринку складав 42,2 грн/$, курс продажу у банках становив у середньому 41 грн/$.

За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивний складник поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Коментарі

Всі новини