Facebook Pixel

НБУ дозволить банкам рефінансувати бюджет за рахунок єврооблігацій України

Національний банк України обіцяє пом'якшити позицію в можливості українськими банками купувати облігації зовнішньої державної позики України, в тому числі єврооблігації.

Про це заступник глави НБУ Юрій Гелетій повідомив в ході Українського фінансового форуму, передає агентство «Інтерфакс Україна».

«Скоро запропонуємо бачення, як допустити банки до ринку єврооблігацій», — сказав заступник глави НБУ», — сказав Гелетій.

Telegram Logo

Він уточнив, що пом'якшення позиції регулятора буде в результаті відповідного запиту з боку комерційних банків країни.

Відповідаючи на питання про можливість допуску банків і на ринок євробондів українських корпоративних емітентів, Гелетій сказав: «Почнемо з ОВДП, а потім будемо інші аналізувати».

Контекст. НБУ 1 січня 2022 року підвищить вагу ризику облігацій внутрішньої держпозики в іноземній валюті до 50%, а з 1 липня 2022 року до 100%.

У грудні 2020 року НБУ ввів вага ризику ОВДП на рівні 20% з 1 квітня 2021 року і спочатку планував довести цей показник до 100% вже до кінця 2021 року.

Мінфін і банки назвали дискусійним такий підхід, закликаючи НБУ залишити можливості для вкладення валютних коштів в держпапери України.

Коментарі

Всі новини