Facebook Pixel

Названо лауреатів Каннського фестивалю. Нагороду отримав і фільм про Маріуполь

Документальний фільм «Маріуполіс 2», знятий литовським режисером Мантасом Кведаравічюсом, якого окупанти взяли в полон у Маріуполі та вбили, отримав спеціальну нагороду журі «Золоте око» на Каннському кінофестивалі.

Фільм розповідає про життя Маріуполя під час боїв за нього. Практично весь він знятий усередині та зовні, а також на околицях монументальної будівлі церкви євангельських християн-баптистів. Там ховаються від бомбардувань люди: жінки, діти, старі та поранені. Їх годують, влаштовують їм ночівлю, разом із ними моляться. І, звичайно, не вважають випадковим, що вдалося вціліти. «Якщо хтось сумнівається у божому захисті, сходіть до драмтеатру і на завод. І самі подумайте, чи стіни утримали наші життя, чи рука Господня утримала?»

Квадеравічюс не встиг завершити фільм, його доробляла дружина Ганна Білоброва. «Маруіполіс 2» додали до програми Канн після смерті режисера, за два тижні до початку фестивалю.

Церемонія оголошення переможців відбулася в суботу, 28 травня.

75-й Міжнародний кінофестиваль у Каннах проходив з 17 по 28 травня.

Володарем Золотої пальмової гілки, головної нагороди кінофестивалю, стала картина «Трикутник печалі» шведського режисера Рубена Естлунда.

Цей фільм – гостра сатира на сучасне суспільство. За сюжетом російський олігарх, шведський IT-магнат, американський марксист і британські торговці зброєю після кораблекрушення розкішної яхти опиняються на безлюдному острові. З усіх, хто вижив, тільки прибиральниця знає, що далі робити, бо вміє ловити рибу і розводити багаття. Тому вона стає головною, а багатим людям доведеться пристосуватися до життя на острові.

Другу за значимістю нагороду – Гран-прі – отримав «Близько» Лукаса Донта.

Володарем нагороди за найкращу режисуру став південнокорейський режисер Пан Чхан Ук за картину «Рішення піти».

Спеціальний приз до 75-річчя фестивалю вручено фільму «Торі та Локита» братів Дарденн.

Найкращим актором став кореєць Сон Кан Хо за роль у фільмі «Брокер» режисера Хірокадзу Кореєда.

Нагорода за найкращу жіночу роль дісталася акторці Зар Амір-Ебрахімі за роботу у фільмі «Священний павук» режисера Алі Аббасі.

Приз за найкращий сценарій отримав шведський режисер Тарік Салех за фільм «Хлопець із раю».

Призу журі удостоєно дві картини: італійсько-бельгійська «Вісім гір» режисерів Шарлотти Вандермерс та Фелікса Ван Ґрунінгена та «Іа» польського режисера Єжи Сколимовського.

Нагорода «Золота камера» за дебютний фільм дісталася «Бойовому поні» Джина Геммела та Райлі Кіо, представленому у програмі «Особливий погляд».

В основному конкурсі цьогорічного фестивалю було представлено 18 картин.

На церемонії відкриття кінофестивалю показали відеозвернення президента Володимира Зеленського. Він провів паралелі між тим, як війну та диктатуру показують на екрані, і тим, з чим довелося зіткнутися Україні насправді.

Фестиваль публічно засудив війну в Україні, яку розпочала Росія, а офіційній російській делегації заборонили приїхати на захід.

Подякувати 🎉