Facebook Pixel

Наявність довідки про вакцинацію не має стати обов'язковою умовою для подорожей – ВООЗ

Фото: Caixin Global

Фото: Caixin Global

Комітет із питань надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що наявність документів про вакцинацію проти коронавірусу не має стати обов'язковою умовою для закордонних поїздок. Про це йдеться в заяві, розміщеній 15 січня на сайті ВООЗ.

«З огляду на те, що вплив вакцин на зниження рівня передачі інфекції поки невідомий, а доступ до них зараз занадто обмежений, комітет рекомендує країнам не вимагати доказів про проходження вакцинації від мандрівників», — написано в заяві.

Комітет рекомендує державам «вживати скоординованих, заснованих на фактичних даних заходів щодо гарантування безпеки поїздок і обмінюватися з ВООЗ досвідом і кращими практиками».

Telegram Logo

У Європейському регіональному бюро ВООЗ 14 січня заявили, що питання про використання паспортів вакцинації для мандрівників вивчається.

Масова вакцинація проти коронавірусу в Україні розпочнеться вже в лютому. Українці отримуватимуть паспорти про проведення вакцинації проти COVID-19 так само, як і громадяни Європейського Союзу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Уряди Греції та Польщі планують ввести для осіб, вакцинованих проти COVID-19, спеціальні паспорти, які дадуть їм змогу вільно подорожувати країнами Європи. Однак лідери більшості інших країн ЄС поки що насторожено ставляться до такої ідеї.

Додатково. Нинішнього року епідемічна ситуація у світі стане керованішою, повідомив глава європейського підрозділу ВООЗ Ханс Клюге. Він уточнив: повністю перемогти пандемію COVID-19 поки що не вдасться.

Однак у ВООЗ є й інша думка. Динаміка захворюваності на COVID-19 за останні два тижні свідчить про те, що поширення інфекції знову досягло піку. Про це сказав директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій Майкл Раян.

Коментарі

Всі новини