Facebook Pixel

В Україні з’явилася нова пам’ятна монета від НБУ: кому її присвятили

Національний банк 1 червня ввів в обіг нову пам’ятну монету «Народжений в Україні», присвячену майбутньому українського народу – дітям. Символічно, що випуск приурочили до Міжнародного дня захисту дітей.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НБУ.

До початку повномасштабного вторгнення в Україні проживали понад сім мільйонів дітей. Багатьох із них російські окупанти позбавили дитинства, дому, батьків, щастя. Чимало виїхали за кордон, тікаючи від війни. Хтось залишився на окупованих територіях і змушений рости під гнітом диктатури. А когось взагалі вивезли до Російської Федерації нібито в рамках евакуації.

«Монета присвячена маленьким українцям, які несуть у собі животворне коріння віків і сучасності, місце й час народження яких на цій землі не випадкові. У маленьких долоньках наших дітей – наше завтра, а в наших руках – їхнє сьогодення. Саме за це зараз бореться Україна! За свободу дітей, які народжуються в нашій країні», – зазначили в пресслужбі НБУ.

Пам’ятну монету приурочили до Міжнародного дня захисту дітей. Її випустили двома тиражами, оскільки виготовили з різних матеріалів – нейзильберу (75 тис. шт.) і срібла (5 тис. шт.). Номінал дорівнює 5 грн, гурти – рифлений у монетах із нейзильберу та гладкий із заглибленим написом у срібних монетах.

На аверсі та реверсі зображено:

  • малий Державний Герб України;
  • напис півколом – Україна;
  • рік карбування монети;
  • номінал;
  • картину Олега Шупляка «Колиска» з традиційним архетипом – сільською хатою в оточенні мальв і рушника;
  • картину Олега Шупляка «Зв’язок», де на тлі стилізованого всесвіту новонароджений малюк у скафандрі нерозривно зв’язаний пуповиною з матір’ю-Україною.

Продаж монети розпочнеться 5 червня. Придбати її можна буде в онлайн-магазині нумізматичної продукції НБУ та банках-дистриб’юторах.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉