Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Депутати намагаються перекласти мільярдні борги «Нафтогазу» на кожного українця — Землянський

Група народних депутатів лобіюють прийняття ряду законопроектів в інтересах «Нафтогазу України» з метою перекласти заборгованість компанії близько 100 млрд за час дії ПСО на українських побутових споживачів.

Про це пише колишній глава управління по зв'язках з громадськістю «Нафтогаза України» Валентин Землянський.

«Ряд народних депутатів активно лобіює інтереси «Нафтогазу», просуваючи наступні законопроекти: зміни до Закону України «Про ринок природного газу» (№3800); зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та до Податкового кодексу України (№4119 і №4120). Але запропоновані в цих законопроектах варіанти вирішення проблеми боргів так чи інакше призведуть до того, що споживач буде платити більше», — пише Землянський.

За його словами, один з пропонованих варіантів компенсації заборгованості «Нафтогазу» передбачає використання коштів державного бюджету. Але він також є способом перекласти кошти з кишені кожного українця в кишеню «Нафтогазу».

Головна проблема «Нафтогазу» — це заборгованість в обсязі 100 млрд грн, яка була накопичена за період дії ПСО. І при запуску «газового ринку» вона не була вирішена. При цьому експерт підкреслює, що основна частина цього боргу утворилася через низький рівень професіоналізму державних органів, зокрема Кабінету Міністрів України.

Є ще один варіант вирішення проблеми — запустити механізм списання заборгованості між учасниками механізму ПСО, але це не влаштовує «Нафтогаз».

«Нафтогаз» блокує через депутатів розгляд законопроекту №3800-1, в якому запропоновано механізм списання накопиченої між учасниками механізму ПСО заборгованості, що не зачепить кишені пересічних українців», — зазначив він.

За оцінками першого заступника голови комітету Верховної Ради з енергетики і ЖКГ Олексія Кучеренка, ціна газу для кінцевого споживача вже в 2020 році досягне 7,5-8 грн за 1 кубометр.

Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв раніше повідомляв, що ціна газу в прийдешньому опалювальному сезоні буде на 30% нижче торішньої.

Щоб згладити сезонні коливання цін на природний газ в «Нафтогазі» порадили українцям запасатися ресурсом на рік вперед.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини