Депутати намагаються перекласти мільярдні борги «Нафтогазу» на кожного українця — Землянський

Група народних депутатів лобіюють прийняття ряду законопроектів в інтересах «Нафтогазу України» з метою перекласти заборгованість компанії близько 100 млрд за час дії ПСО на українських побутових споживачів.

Про це пише колишній глава управління по зв'язках з громадськістю «Нафтогаза України» Валентин Землянський.

«Ряд народних депутатів активно лобіює інтереси «Нафтогазу», просуваючи наступні законопроекти: зміни до Закону України «Про ринок природного газу» (№3800); зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та до Податкового кодексу України (№4119 і №4120). Але запропоновані в цих законопроектах варіанти вирішення проблеми боргів так чи інакше призведуть до того, що споживач буде платити більше», — пише Землянський.

Telegram Logo

За його словами, один з пропонованих варіантів компенсації заборгованості «Нафтогазу» передбачає використання коштів державного бюджету. Але він також є способом перекласти кошти з кишені кожного українця в кишеню «Нафтогазу».

Головна проблема «Нафтогазу» — це заборгованість в обсязі 100 млрд грн, яка була накопичена за період дії ПСО. І при запуску «газового ринку» вона не була вирішена. При цьому експерт підкреслює, що основна частина цього боргу утворилася через низький рівень професіоналізму державних органів, зокрема Кабінету Міністрів України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Є ще один варіант вирішення проблеми — запустити механізм списання заборгованості між учасниками механізму ПСО, але це не влаштовує «Нафтогаз».

«Нафтогаз» блокує через депутатів розгляд законопроекту №3800-1, в якому запропоновано механізм списання накопиченої між учасниками механізму ПСО заборгованості, що не зачепить кишені пересічних українців», — зазначив він.

За оцінками першого заступника голови комітету Верховної Ради з енергетики і ЖКГ Олексія Кучеренка, ціна газу для кінцевого споживача вже в 2020 році досягне 7,5-8 грн за 1 кубометр.

Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв раніше повідомляв, що ціна газу в прийдешньому опалювальному сезоні буде на 30% нижче торішньої.

Щоб згладити сезонні коливання цін на природний газ в «Нафтогазі» порадили українцям запасатися ресурсом на рік вперед.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини