Facebook Pixel

У «Нафтогазі» називали єдину причину підвищення ціни на газ

Ціна на природний газ в короткостроковій перспективі буде залежати тільки від одного параметра — націнки постачальника, яка буде визначатися кожною компанією в залежності від вартості ресурсу і сервісних послуг.

«Конкуренція буде тільки в цьому параметрі. Але на нашу думку, вона (ціна газу — The Page) не буде стрибати вгору або вниз. Тому що всі розуміють, що є досить учасників ринку, 40 постачальників», — повідомив в інтерв'ю The Page керівник «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» Максим Рабінович.

За його словами, зараз розгорнеться конкурентна боротьба за клієнта. І це означає, що кожен постачальник буде мінімізувати націнку, для того щоб переманити клієнтів.

Водночас сезонні причини змін вартості газу лежать в прив'язці цін для українських споживачів від котирувань на європейських газових біржах, видобутку газу в Україні і запасів ресурсу в сховищах. Ці параметри будуть впливати на ціну природного газу в залежності від температурних та інших погодних умов.

В якості фундаментальних параметрів, які будуть впливати на ціну газу, можна привести макроекономічні та геополітичні чинники. Такі як, відкриття і розробка нових родовищ, будівництво та контроль каналів поставок ресурсу. Але це вже не ринкові причини руху цін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉