Ринок нафти штормить: тарифи США і рішення ОПЕК+
У вівторок 4 березня ціни на нафту продовжили падіння після повідомлень про те, що ОПЕК+ продовжить заплановане збільшення видобутку в квітні, в той час як ринки готуються до вступу в силу тарифів США на нафту для Канади, Мексики і Китаю. Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 49 центів, або на 0,7%, до $71,13 за барель станом на 04:55 за Гринвічем, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 26 центів, або на 0,4%, до $68,11.
«Поточна тенденція до зниження цін на нафту передусім обумовлена рішенням ОПЕК+ збільшити видобуток і введенням тарифів США. Ще одним ускладнюючим фактором стали геополітичні події, пов'язані з російсько-українським конфліктом», — сказав стратег з сировинних товарів у Phillip Nova Даррен Лім.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, такі як росія, відома як ОПЕК+, вирішили продовжити заплановане на квітень збільшення видобутку нафти на 138 000 барелів на добу, що стане першим кроком групи з 2022 року.
«Хоча це рішення спрямоване на поступове згортання попередніх скорочень видобутку, воно викликало занепокоєння щодо потенційного надлишку пропозиції на ринку», — сказав Лім.
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 25% тарифи на імпорт з Канади та Мексики набудуть чинності о 12:01 за східним часом (05:01 за Гринвічем) у вівторок.
Робітник проходить повз нафтові труби на нафтопереробному заводі в Ухані, провінція Хубей. Фото: REUTERS
Аналітики очікують, що тарифи вплинуть на економічну активність і попит на паливо, що приведе до зниження цін на нафту.
«Учасники ринку намагаються оцінити вплив потоку пов'язаних з енергетикою політичних заяв, зроблених адміністрацією Трампа цього місяця. Однак ті, хто вважає, що це негативний фактор, зокрема, тарифні заходи США, в даний час перемагають», — пишуть аналітики BMI.
Додатковим фактором тиску на нафту стало припинення Трампом військової допомоги Україні, оскільки ринок розцінив зростаючу дистанцію між Білим домом і Україною як ознаку потенційного пом'якшення конфлікту.
Це, своєю чергою, може призвести до пом'якшення санкцій для росії, і на ринок повернеться більша пропозиція нафти.
Пауза настала після повідомлення Reuters про те, що Білий дім попросив Державний департамент і Міністерство фінансів підготувати список санкцій, які можуть бути послаблені, щоб американські чиновники могли обговорити їх під час переговорів з москвою, повідомили джерела.
Втім, аналітики Goldman Sachs кажуть, що російські нафтові потоки обмежені не стільки санкціями, скільки цільовими показниками видобутку в рамках ОПЕК+, і попереджають, що пом'якшення санкцій може не призвести до їх значного збільшення.