Facebook Pixel

«Нафтогаз» заробить на зберіганні нафти — Коболєв

«Нафтогаз» звернувся до Міністерства фінансів за дозволом для надання послуги зі зберігання нафти.

«Для надання послуг із зберігання нам потрібно отримати дозвіл митного ліцензійного складу, тому що більшість цієї нафти в Україні в майбутньому перероблятися не буде», — повідомив глава правління НАК Андрій Коболєв, передає «Інтерфакс-Україна».

Можливості зберігання нафти для іноземних компаній на території країни впирається в законодавче врегулювання. Згідно з існуючими нормативно-правовими актами, імпорт нафти може перебувати на території України тільки в режимах «імпорт» та «транзит».

Telegram Logo

За словами Коболєва, щоб залучити додаткових клієнтів НАКу необхідно надати можливість не оплачувати ПДВ при ввезенні сировини, а для цього потрібно створити режим «митний склад» на базі сховищ «Нафтогазу». Доходи компанії в такому випадку можуть скласти $1-$3 млн на місяць.

У газовому господарстві це було зроблено ще в 2018 році. У 2019 «Укртрансгаз» вже зберігав 2,4 млрд кубічних метрів газу нерезидентів. За словами CEO «Оператора ГТС України» Сергія Макогона цього року обсяги зберігання можуть досягти 5-6 млрд кубічних метрів газу.

Контекст. Не всі держави-добувачі нафти мають можливість оперативно зупинити нафтовидобуток. У США ємностей для зберігання нафти вистачає тільки до листопада при діючих темпах видобутку і споживання. У поточних умовах перенасичення ринку нафтосховища користуються особливим попитом, тому «Нафтогаз» закономірно хоче отримати додаткову вигоду.

«Нафтогаз» володіє 100% акцій «Укртранснафти», система магістральних нафтопроводів якої загальною довжиною 4,767 тис. км проходить по території 19 областей країни та має щорічну пропускну здатність на сході 114 млн тонн, на заході — 56,3 млн тонн.

«Укртранснафта» розпочала транспортування нафти до Білорусі нафтопроводом «Одеса — Броди» і по одній з двох гілок магістрального нафтопроводу «Дружба».

Коментарі

Всі новини