Facebook Pixel

«Нафтогаз» виставить додаткові потужності ГТС на аукціони

Оператор української газотранспортної системи (ГТC) має намір виставляти потужності, що звільняться після скорочення транзиту, на аукціони для всіх учасників, які підписали угоду про приєднання.

Це дозволить бронювати транспортні потужності української ГТС на короткі терміни, заявив під час брифінгу в Офісі президента виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко, передає «Українська енергетика».

«За європейськими правилами буде можливість для всіх сторін, включаючи «Газпром» і європейські компанії, бронювати потужності української ГТС на менш короткий термін — на рік, на квартал, на місяць, навіть на добу вперед», — сказав Вітренко.

Telegram Logo

Зазначимо, що регулюючі норми ЄС в сфері енергетики передбачають можливість для усіх сторін, які підписали угоду про приєднання (interconnection agreement), бронювати потужності систем з транспортування газу на більш короткі терміни, ніж довгострокові угоди про транзит газу.

У «Нафтогазі» у такий спосіб хочуть завантажити потужності української ГТС, які звільняться після запуску Росією обхідних газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік». Додаткові потужності пропонуватимуться «Нафтогазом» через систему аукціонів.

Контекст. Новий договір про транзит газу між Україною і Росією буде підписано на п'ять років з можливістю продовження на таких же умовах.

Зокрема, транзит природного газу з РФ через українську ГТС у 2020 році передбачається в обсязі 65 млрд кубометрів, а з 2021-го по 2024 рік — 40 млрд кубометрів щорічно.

Це значно менші обсяги транзиту газу, ніж в останні роки. У 2016-2018 рр. обсяг транзиту газу з РФ в країни ЄС через українську ГТС коливався у межах 82 — 93 млрд кубометрів. 2019-го обсяги транзиту очікуються на рівні 87-88 млрд кубометрів. У результаті Україна зіткнеться з питанням подальшої експлуатації вивільнених газопроводів.

Коментарі

Всі новини