Facebook Pixel

«Нафтогаз» можна підготувати до ІРО за три роки – Коболєв

Глава правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв переконаний, що в наступні три роки керівництву вдасться вирішити питання з низкою проблемних активів, непорозуміннями з «Укртрансгазом», врегулюванням з «Укрнафтою» та вивести компанію на ІРО.

Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

Приватизація «Нафтогазу». За словами Андрія Коболєва, приватизація НАК є ідеальним варіантом у випадку, якщо держава хоче зберегти донора бюджету, покращити корпоративне управління і отримати суттєву одноразову суму від компанії. Він додав, що «Нафтогаз» не вперше пропонує для початку продати хоча б міноритарний пакет і, якщо це матиме успіх, то і решту акцій.

«Нафтогаз» можна підготувати до IPO за три роки. Усі монопольні функції з компанії вийшли. Ризиків для енергетичної безпеки країни за умови нормального регулювання ми вже не бачимо», — наголосив Коболєв.

Прямі поставки газу з РФ. За словами глави правління «Нафтогаза», будь-яка компанія з РФ в межах українського законодавства може звернутися до оператора ГТС із наміром забронювати потужності для входу в Україну з поставками певній місцевій компанії. Якщо російська сторона виконає усі необхідні умови, у регулятора не буде підстав їй відмовити.

Ціни на газ. Коболєв анонсував зниження ціни на газ. Зокрема, він заявив, що перегляд ціни на лютий «порадує споживачів». Істотного зниження цін, за його словами, варто очікувати влітку цього року.

Плани на майбутнє. Коболєв розповів, що відкрити другу Шебелінку або навіть щось удвічі-утричі менше навряд чи вийде, тому компанія зосередиться на надглибокому бурінні. Наразі найвдалішим об’єктом, готовим до розробки на шельфі, є «Дельфін». Глава правління «Нафтогазу» очікує, що там можна буде швидко збільшувати обсяги видобутку газу, однак не виключає, що може програти цю ділянку компаніям рівня Exxon і Shell. З огляду на ризики, які становлять росіяни, геологічні особливості та необхідність прокладання дорогого газопроводу від «Дельфіна» до території України, ще одним варіантом, який розглядає компанія, є партнерство «по шельфу».

Контекст. На початку цього року Кабмін встановив перелік стратегічних державних компаній, які можна приватизувати частково. До списку потрапив і «Нафтогаз». Одним із способів продажу акцій компаній є виведення їх на міжнародні фондові ринки, тобто ІРО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉