Нафтогаз планує побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України. Їхня загальна потужність складе 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.
ТЕЦ працюватимуть на біомасі (тирсі) і твердому вторинному паливі (RDF), тобто відходах із пластику, картону, паперу і т.д.
За словами голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренко, компанія вже допомагає українським містам переводити свої ТЕЦ із газу на біопаливо. Такі проекти вже реалізуються у Житомирі, Львові та Охтирці.
Також розпочали роботи з будівництва нових ТЕЦ у Львові та Житомирі. Закінчити будівництво у Львові планують на початку 2023 р., а у Житомирі – наприкінці того ж року. Загальна потужність складе 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної.
Також відомо про плани будівництва біоТЕЦ у Новояворівську (Львівська обл.), проте конкретні дати наразі не відомі.
Наскільки ефективним є будівництво ТЕЦ на біопаливі
Житомир може заміщати близько 20 млн. кубометрів газу щорічно, користуючись вторинним твердим паливом. Це близько $480 млн. на рік. Міський голова Житомира Сергій Сухомлін зазначає, що спільно з Нафтогазом місто вже за рік зможе забезпечити 50 МВт енергії з альтернативних видів палива через три проекти. Місто досить швидко позбавляється газової залежності. 2015 року обласний центр споживав за рік 93 млн. куб. м газу, а вже цього опалювального сезону має бути не більше 45 млн м куб. За рік місто планує використати 9,3 млн. кубометрів, тобто десяту частину від споживання 2015 року.
У Львові ТЕЦ на твердому паливі планують запустити у лютому 2023 р. Вона має покрити чверть потреб міста у теплі. Мер Андрій Садовий зазначив, що і львівська влада, і НАК також мають низку домовленостей, щоб потім залучати кошти міжнародних фінансових організацій під такі проекти. Цей проект планували реалізувати з ЄБРР, але тоді його реалізація розпочалася лише наступного року.
Загалом у планах Нафтогазу до 2027 року стати найбільшим генератором тепла з біомаси і таким чином забезпечити заміщення близько 2 млрд. куб. природний газ.
Раніше повідомлялося, що Газпром пригрозив Нафтогазу санкціями.