З 13 грудня облікова ставка в Україні буде на рівні 13,5% замість поточної 15,5%. Востаннє на цьому рівні вона була два роки тому. Таке рішення прийняло правління Нацбанку.
Що сприяло зниженню облікової ставки:
- уповільнення інфляції — в листопаді вона склала 5,1% в річному вимірі і досягла мети Нацбанку;
- зміцнення гривні - за рахунок надлишкової пропозиції валюти. У жовтні-грудні основними її джерелами були експортні надходження від рекордного врожаю зернових і олійних, а також приплив від ОВДП.
Нацбанк вважає, що знижений рівень облікової ставки не завадить підтримувати інфляцію близько до цілі в 5%. Водночас це підтримає економічне зростання. Загалом Нацбанк очікує зниження облікової ставки до 8%.
Також регулятор заявив, що перегляне прогноз інфляції з урахуванням ситуації на валютному ринку. Наприкінці січня НБУ оприлюднить оновлений макроекономічний прогноз, зокрема майбутню траєкторію інфляції.
Однак Нацбанк вказав і на ризики – судові рішення і тиск на регулятора. Їхня реалізація може погіршити курсові та інфляційні очікування. З-поміж зовнішніх ризиків – припинення транзиту російського газу, ескалація конфлікту з боку Росії та посилення торговельних воєн у світі.
Облікова ставка — це відсоток, під який Нацбанк видає кредити банкам і нижче за який комерційні банки не можуть надавати позикові кошти клієнтам.




Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито