Facebook Pixel

Набрали чинності нові норми експлуатації електромобілів

З 1 січня набув чинності закон, який вводить зелені номерні знаки для електромобілів, а також упорядковує питання руху, паркування і зарядки електромобілів.

Згідно з текстом закону, МВС, Мінекономіки, Мінрегіон, МОЗ і ДСНС повинні у шестимісячний термін з дня його офіційного опублікування, тобто до 9 лютого 2020 року, встановити вимоги до оформлення паркомісць для електрокарів: ввести дорожні знаки «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів», а також ввести для електромобілів номерні знаки з зеленим кольором шрифту. Поки цього не зроблено.

У розумінні даного закону електромобіль – це транспортний засіб, оснащений одним або декількома електродвигунами. Таким чином, гібридні авто також віднесені до електромобілів, за одним винятком – їм не належать «зелені» номерні знаки.

За зупинку або стоянку авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів в зупинці або парковці передбачено штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а інспекторам з паркування надається право затримати авто порушника, в тому числі за допомогою евакуатора.

Контекст

За 11 місяців 2019 року в Україну ввезли і зареєстрували майже 7 тис. електромобілів. Майже 6,5 тис. з них були легковими (за рік попит на них зріс на 34%), решта — комерційні (їх стало більше на 62%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉