Українцям у Литві без знання мови та досвіду роботи найчастіше пропонують вакансії в харчовій промисловості – на підприємствах з виробництва м'ясної та рибної продукції, а також на кондитерських фабриках. Заробітна плата на таких посадах варіюється від 750 до 1300 євро. Фахівці з досвідом можуть заробляти до 1650 євро. Такі висновки зробили експерти Міграційної платформи EWL, проаналізувавши вакансії, які литовські роботодавці пропонували українським громадянам протягом року.
«Ця робота не потребує знання литовської мови чи спеціальних навичок, тому українці, які опинилися в Литві через російську агресію, можуть одразу розпочати працювати. Такі вакансії також приваблюють трудових мігрантів з України, які приїжджають до Литви на сезонну роботу. Водночас все більше роботодавців зацікавлені у довгостроковій співпраці, укладаючи контракти мінімум на 6 місяців. Вони інвестують у навчання працівників, розраховуючи, що ті залишатимуться працювати тривалий час», – зазначає керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.
Експерти EWL зазначають, що українці все більше цікавляться роботою в Литві. Це обумовлено кількома факторами. Одним із них є відсутність мовного бар'єру, на відміну від західноєвропейських країн – у робочих і повсякденних ситуаціях можна спілкуватися російською.
«У Литві також вигідне співвідношення між цінами та заробітними платами, що дозволяє заощаджувати. Працівникам часто надають житло безкоштовно або за символічну плату, і воно зазвичай розташоване у великих містах або передмістях з розвиненою інфраструктурою поблизу місця роботи. Це є додатковою перевагою для українців, які шукають роботу», – зазначає Маргарита Нестеренко.
Литва залишається однією з небагатьох європейських країн, де українські біженці можуть отримати компенсацію на житло та продукти, а також користуватися громадським транспортом безкоштовно. Крім того, на відміну від багатьох інших держав, українські громадяни можуть отримати тимчасовий захист у Литві, навіть якщо раніше мали його в іншій країні і відмовилися від нього. За даними Вільнюського офісу Міжнародної організації з міграції, близько 62% українських біженців у Литві мають роботу. Українці є найбільшою іноземною спільнотою в країні – у Литві проживає понад 85 тисяч українців.
За перші сім місяців цього року українці, які працюють у Литві, сплатили 65,2 мільйона євро податків, що на 25% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, за даними Міністерства соціального захисту та праці. В цілому, від початку повномасштабної війни українські біженці, що працюють у Литві, внесли до бюджету країни 205 мільйонів євро.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист