Facebook Pixel

На Тернопільщині будують індустріальний парк «БІО-ЛАН»: які інвестиції у біоенергетику

На Тернопільщині будують індустріальний парк «БІО-ЛАН» для біоетанольного та біогазового виробництва із запланованими €110 млн інвестицій. Очікується, що проєкт має забезпечити 200 робочих місць та 7 млн грн надходжень до місцевого бюджету щороку. Про це повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації.

Що відомо про будівництво індустріального парку «БІО-ЛАН» на Тернопільщині

У Лановецькій міській територіальній громаді будують індустріальний парк «БІО-ЛАН», який має збільшити переробку зернових культур та стимулювати розвиток альтернативних джерел енергії у регіоні.

Функціональне призначення індустріального парку «БІО-ЛАН» – переробна промисловість, а саме біоетанольне та біогазове виробництво.

Quote«Розвиток мережі індустріальних парків забезпечить створення нових робочих місць та покращення економічного розвитку області», – зазначив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода.

У парку планують звести офісні, торгові, виробничі та складські приміщення та інженерні будівлі.

Нині будують основну інженерно-транспортної інфраструктуру індустріального парку (під’їзні автомобільні та залізничні шляхи, мережі та споруди водопостачання і водовідведення, газопостачання), а також елеваторний комплекс та складські будівлі із станцією переливу олії.

Окрім цього, на території парку відновлюють адміністративну будівлю, а також ведуть будівництво основних потужностей біоетанольного та біогазового виробництва.

Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА

Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА

Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА

Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА

Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА Thumb Індустріальний парк «БІО-ЛАН» на Тернопільщині. Джерело: Тернопільська ОДА Thumb

За словами В’ячеслава Негоди, індустріальні парки належать до пріоритетів українського уряду у залученні інвестицій в реальний сектор економіки і є важливою складовою політики «Зроблено в Україні».

Загалом у Тернопільській області зареєстровано чотири індустріальних парки. Ще три планують створити до кінця року.

Нагадаємо, 7 січня 2025-го Кабмін вніс до реєстру сотий індустріальний парк «Миронівка», який знаходиться на території міста Миронівка Обухівського району Київської області. Він став першим зареєстрованим цього року.

Подякувати 🎉